Eurofutball: Lacazette-ék hengereltek, harmadik a Lyon

2016.03.06. 22:57
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 26. fordulójában az Ajax 4–0-ra kiütötte a Willem II-t. A rekordbajnok amszterdamiak csak az első félidő véghajrájában törték fel a hazai reteszt, de Arkadiusz Milik gólja után belelendültek a vendégek, a 65. percig Riechedly Bazoer, Lasse Schöne és Davy Klaasen is eredményes volt.

A Skót Kupa negyeddöntőjében a Celtic 3–0-ra legyőzte a másodosztályú Greenock Mortont, így bejutott az elődöntőbe, ahol a nagy rivális Rangersszel csap össze. A két együttes a Rangers 2012-es, negyedosztályba történő visszasorolása óta egyszer találkozott, egy éve a Ligakupában 2–0-ra nyert az élvonalbeli Celtic.

A francia bajnokságban a PSG első helye elég biztosnak látszik, és a Monaco is nagy előnyre tett szert a második helyért, de a dobogó alsó fokáért még óriási a csata. A Rennes a triplázó és egy gólpasszt adó, csupán 18 éves Ousmane Dembelé vezérletével már az első félidőben kiütötte a Nantes-ot, amely a 67. perctől emberelőnyben játszott – mindhiába.

A Lyon–Guingamp meccsen az első négy kaput eltaláló lövésből gól született, az előző idény mesterlövésze, Lacazette duplázott, a házigazda pedig végül 5–1-re nyert, és jelenleg az Olympique áll a bronzérmes helyen.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
29. FORDULÓ
Marseille–Toulouse 1–1
(Somália 74. – öngól, ill. Ben Yedder 55.)
Rennes–Nantes 4–1 (Dembelé 1., 23., 45., Grosicki 15., ill. Adryan 60.)
Lyon–Guingamp 5–1 (Gezzal 3., Lacazette 17., 61., Cornet 35., Lemaitre 86. – öngól, ill. Erdinc 11.)
Az élmezőny állása: 1. PSG 74 pont, 2. Monaco 51, 3. Lyon 45, 4. Nice 44 (41–33), 5. Rennes 44 (40–3), ....8. Nantes 40

Feyenoord–Cambuur 3–1
Az élmezőny állása: 1. PSV 65, 2. Ajax 64, 3. Feyenoord 43 (48–36), 4. AZ 43 (48–39)

Panathinaikosz–Atromitosz 2–0
Az élmezőny állása: 1. OIympiakosz 67 (24), 2. AEK Athén 49 (24), 3. Panathinaikosz 45*

AGF–Köbenhavn 0–0
Az élmezőny állása: 1. Köbenhavn 42, 2. Aalborg 35 (40–25), 3. SönderjyskE 35 (32–22)

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
26. FORDULÓ

Altach–Rapid Wien 0–0
Az élmezőny állása: 1. Salzburg 50 (55–26), 2. Rapid Wien 50 (54–30), 3. Austria Wien 45

Heidenheim–St. Pauli 2–0
Az élmezőny állása: 1. RB Leipzig 53 pont (24 meccs), 2. Freiburg 47 (52–27, 24), 3. Nürnberg 47 (47–31)