Eurofutball: Priskin és Futács is gólt szerzett, nyertek Megyeriék

2017.03.05. 20:20
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 23. fordulójában Futács Márkó együttese, a Hajduk Split 2–1-re kikapott az Osijek vendégeként. A találkozót végigjátszó magyar támadó a 94. percben gólt szerzett, de ez is csak a szépítéshez volt elég. Futács idénybeli 9. bajnoki gólját szerezte meg a horvát ligában, egy találatra van az éllovasoktól.

Futács gólja

Összejött viszont a győzelem Megyeri Balázs és Pintér Ádám klubjának, a német másodosztályú Greuther Fürth otthon 1–0-ra legyőzte a Nürnberget. Mindkét légiósunk végigjátszotta a meccset.

Kalmár Zsolt a 41. percben állt be a Bröndbybe, amely otthon 3–2-re kikapott a Nordsjaellandtól, Szántó Tamás pedig a 38. percben szállt be a Rapid Wien Salzburg elleni meccsén, de ezen is a vendégek nyertek.

Törökországban Otigba Kenneth a kispadról figyelte a Kasimpasa 93. perces pontmentését, Koman Vladimir viszont végigjátszotta az Adanaspor Konyaspor elleni meccsét.

Szlovákiában újra eredményes volt Priskin Tamás, a válogatott támadó a Zemplín Michalovce elleni siker során már az 5. percben gólt szerzett, csapata pedig végül 3–1-re nyert.

HORVÁTORSZÁG
23. FORDULÓ

Osijek–Hajduk Split 2–1
Az élmezőny állása: 1. Rijeka 61 pont, 2. Dinamo Zagreb 55, 3. Hajduk Split 41 (39–21), 4. Osijek 41 (32–24)

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
23. FORDULÓ

Greuther Fürth–Nürnberg 1–0
Az élmezőny állása: 1. Stuttgart 47, 2. Union Berlin 44, 3. Hannover 42, ...7. Greuther Fürth 32

Rapid Wien–Salzburg 0–1
Az élmezőny állása: 1. Salzburg 52, 2. Altach 46, 3. Austria Wien 44, ...5. Rapid Wien 29

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
23. FORDULÓ

Adanaspor–Konyaspor 0–1
Kayserispor–Kasimpasa 2–2
Az élmezőny állása: 1. Besiktas 53, 2. Istanbul Basaksehir 49, 3. Fenerbahce 41, ...11. Kasimpasa 29, ...17. Adanaspor 17

SZLOVÁKIA, FORTUNA LEAGUE
20. FORDULÓ

Slovan Bratislava–Zemplín Michalovce 3–1
Az élmezőny állása: 1. Zilina 48, 2. Slovan Bratislava 41, 3. Podbrezová 37 Futács gólja