Eurofutball: a bajnoki helyezés döntött Baloghék ellenfeléről

2018.06.10. 23:22
Elsőként a Palermo jutott be a Serie A-ért vívott rájátszás döntőjébe, mivel az elődöntő visszavágóján otthon 1–0-ra legyőzte a Veneziát. Balogh Norbert együttesének ellenfele a fináléban a Frosinone lesz, amely bajnoki helyezésének köszönheti a helyét.

Balogh Norbert a kispadon kapott helyet a házigazdánál, amely az 5. percben egy komikus öngóllal szerzett vezetést – az utolsó négy labdaérintés Venezia-játékosé volt, végül Maurizio Domizziről került a kapujába a labda.

A hajrában Marco Pinato piros lapja miatt emberhátrányba került a vendégcsapat, a végén Emil Audero (Venezia) védte Antonino La Gumina (Palermo) büntetőjét, így maradt az 1–0.

A meccset – és a párharcot – eldöntő találat

A másik párharcban a Frosinone és a Cittadella másodszor is 1–1-re végzett, márpedig ha két meccs alapján nincs döntés, akkor a bajnoki helyezés (3., 6.) rangsorol, így a Frosinone készülhet a döntőre.

a mérkőzéseken 13-án és 16-án játsszák le

A spanyol másodosztályban is kialakult a döntő párosítása, a tegnap továbbjutó Numaciát a Real Valladolid követte, miután a hazai 3–1-es sikere után idegenben is legyőzte – méghozzá két igencsak szép góllal – a büntetőből szépítő Sporting Gijónt.