nemzetisport.hu 2019.05.19 20:57 Frissítve: 2019.05.19 21:04

Eurofutball: a végjátékban bukták el a dobogót Bölöniék

A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában Bölöni László csapata, az Antwerp 3–2-re kikapott az FC Bruges otthonában, és a 4. helyen zárta az idényt.

Érdekesség, hogy az Antwerp a 80. percben még 2–1-re vezetett, a győzelem pedig dobogót ért volna az együttesnek, amelynek még mindig van esélye kiharcolni a nemzetközi kupaindulást, ha legyőzi otthon az El-ért zajló rájátszásban a Kortrijk–Charleroi találkozó győztesét (ez utóbbi két csapat nyerte meg az alsóházi rájátszásokat, így indulhatnak az El-helyért).

A nyáron Vincent Kompanyval erősödő Anderlecht az utolsó fordulóban kikapott a Genttől, így csupán a 6. helyen végzett, ami 1973 óta a legrosszabb helyezése. Ez azt is jelenti, hogy a gárda az 1963–1964-es idény óta először nem vesz részt az európai kupákban.

BELGIUM
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 10., UTOLSÓ FORDULÓ

FC Bruges–Antwerp 3–2
Gent–Anderlecht 2–1
Genk–Standard Liege 0–0
A végeredmény: 1. Genk 52 pont, 2. FC Bruges 50, 3. Standard Liege 40, 4. Antwerp 39, 5. Gent 35, 6. Anderlecht 32

2019.06.26 21:52:15

Minden más foci MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. »Ez a nemzet és ez a válogatott sötét alagútban volt. És amíg semmi sem történt, senki sem értette meg, hogyan lehet újra meglátni a fényt. Azt hiszem, válogatottunk megmutatta az utat, és én ezt akarom folytatni.«

2019.06.26 16:03:05

Minden más foci ILKU MIKLÓS

Kupaelődöntőt is játszott volna a helyi csapat az atomerőmű katasztrófája után pár nappal.

2019.06.26 15:58:59

Minden más foci nemzetisport.hu

Két éve változott meg az „iráni Messi” élete, aki tagadja az ellene felhozott vádakat.

2019.06.25 23:11:51

Minden más foci SZÖLLŐSI GYÖRGY

NS-VÉLEMÉNY. Az igények egyre magasabbak, az extra teljesítmény egyre kevesebb.

2019.06.25 23:10:47

Minden más foci MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Meglehetősen felgyorsult a (futball)világ, egyre több a pénz, egyre fontosabb (értékesebb) a siker, s nem utolsósorban egyre többen és többen látják a világ legjobbjainak meccseit.