Eurofoci: dráma Moldovában, botrány Cipruson - félbeszakadt a döntő

2015.05.20. 19:41
Az APOEL 4–1-es vezetésénél a 60. percben félbeszakadt a Ciprusi Kupa döntője, miután a vesztésre álló AEL szurkolói görögtüzet hajigáltak a pályára. A meccset háromnegyed órás szünet után folytatták, az APOEL nyerte meg a kupát. Drámai végjátékot hozott a moldovai bajnokság, amelynek utolsó fordulójában fordította meg az állást az Orhei városát képviselő Milsami a Dacia Chisinauval szemben, és hódította el története első bajnoki címét.

CIPRUS. Az APOEL negyedik gólját követően a 60. percben félbeszakadt a Ciprusi Kupa APOEL–AEL döntője, miután a limassoli szurkolók görögtüzet hajigáltak a pályára. A larnacai döntő vezetésével megbízott cseh Pavel Kralovec nem érezte biztonságban a játékosokat, ezért az öltözőbe rendelte a csapatokat. Az AEL játékosai próbáltak szót érteni a szurkolókkal, de hiába. CIPRUS. Az APOEL negyedik gólját követően a 60. percben félbeszakadt a Ciprusi Kupa APOEL–AEL döntője, miután a limassoli szurkolók görögtüzet hajigáltak a pályára. A larnacai döntő vezetésével megbízott cseh Pavel Kralovec nem érezte biztonságban a játékosokat, ezért az öltözőbe rendelte a csapatokat. Az AEL játékosai próbáltak szót érteni a szurkolókkal, de hiába.

A meccs háromnegyed órás szünet után folytatódott, a cseh bíró hét percet ráhúzott a rendes játékidőre, ez alatt egy gólt szerzett az AEL, így a vége 4–2 lett az APOEL-nek. A címét megvédő APOEL 21. alkalommal nyerte meg a Ciprusi Kupát, amivel csúcstartó hazájában.

MOLDOVA. A záró forduló előtt az Orheibe látogató Daciának 55 pontja volt, a Milsaminak és a Sheriff Tiraspolnak 52-52. A nyolc éve még harmadosztályú, három éve első Moldovai Kupa-győzelmét ünneplő Milsami a 44. percben szerzett vezetést, majd a 83. percben egy öngóllal 2–0-ra növelte előnyét. Az ünneplést pár percre befagyasztotta a Dacia 90. percben szerzett szépítő gólja, de a játékvezető hármas sípszava után már biztossá vált, hogy a Milsami a ligaelső.

A Sheriff a Dinamo-Auto otthonában aratott 1–0-s sikerével szintén 55 ponttal zárt, s hiába jobb a gólkülönbsége a Milsamiénál és a Daciáénál is, a szabályok szerint az egymás elleni eredmények rangsorolnak, így csak a harmadik lett.

9. Zaria 24 4 20 10–66 –56 12

LETTORSZÁG. Megvédte címét a Lett Kupában az FK Jelgava, amely a szerdai fináléban 87 (!) percen át tíz emberrel játszva 2–0-ra győzte le a tavalyi bajnok Ventspilst. A Jelgava hatodszor nyerte meg hazája kupasorozatát, ezzel beérte a legutóbb 2013-ban diadalmaskodó Ventspiltst. A rekorder a Skonto Riga nyolc kupagyőzelemmel.

AZ EURÓPAI BAJNOKOK ÉS KUPAGYŐZTESEK, A BL- ÉS EL-INDULÓK LISTÁJA ITT TALÁLHATÓ.