Emirates-kupa: Radamel Falcao újra a pályán, ikszelt a Monaco

2014.08.02. 16:56
Radamel Falcao nagy kedvvel játszott hosszú sérüléséből visszatérve (Fotó: Reuters)
Hat és fél hónapnyi kényszerszünet után újra mérkőzésen lépett pályára Radamel Falcao, a Monaco labdarúgója. A hercegségbeli csapat 2–2-es döntetlent játszott a Valenciával a Londonban zajló Emirates-kupa szombat délutáni nyitó mérkőzésén.

A január 22-én bekövetkezett térdszalag-szakadásából felépülő, a világbajnokságot is kihagyni kényszerülő kolumbiai csatár a 72. percben, Dimitar Berbatov cseréjeként lépett pályára.

Beállása jót tett csapatának: a 77. percben, miközben a védők a középen helyezkedő Falcaóra összpontosítottak, Lucas Ocampos alsó sarkos lövéssel egyenlített, beállítván a 2–2-es végeredményt.

Az első félidőben Ajmen Abdennur fejesével a Monaco szerezte meg a vezetést, a Valencia jobb oldali akciót követően, Ricardo Carvalho öngóljával egyenlített, majd a fordulás után Paco Alcácer találatával vezetett is.

EMIRATES-KUPA, LONDON
Valencia–AS Monaco 2–2 (Ricardo Carvalho 37. – öngól, Alcácer 70., ill. Abdennur 29., Ocampos 77.)

17.20: Arsenal–Benfica (tv: Sport Klub)