Életben maradni az 1-4 után? Több példa is van a Real előtt

2013.04.30. 13:48
Mint arról korábban a Bajnokok Ligája szezonja során beszámoltunk, egy oda-visszavágós párharcban – azaz a selejtezőket és az egyenes kieséses szakaszt is beleszámolva – összesen 15 alkalommal fordult elő a BL (korábban BEK) történetében, hogy egy csapat az első mérkőzés háromgólos veresége után a visszavágón egyenlített, majd kiharcolta a továbbjutást. A Real Madrid 4–1-re elveszítette a Dortmund elleni első mérkőzést az elődöntőben, így háromgólos hátrányt kellene ma ledolgoznia a Bernabéu-stadionban. Video-összeállításunkban összegyűjtöttük azokat a BEK/BL-párharcokat, amelyekben 4–1-re elbukott első találkozó után tudta kivívni a folytatás jogát valamely klub.

Hajduk Split–St.-Etienne 4–1 Hajduk Split–St.-Etienne 4–1

St. Etienne–Hajduk Split 5–1

Az angol Derby elképesztő első meccset produkált az 1975–1976-os sorozat kiírásában, 4–1-es sikerével alaposan meglepte ellenfelét, ám a Santiago Bernabéuban a második félidő elejére ledolgozta a hátrányát a Real, Az első találkozón triplázó Charlie George viszont Madridban is gólt szerzett. A spanyol gárda óriási nyomás alatt tartotta az ellenfelét, ám sokáig egyszerűen képtelen volt újra bevenni a kaput, mígnem a 83. perben jött egy büntető, és Pirri megtörte a jeget. A hosszabbításra teljesen elfogyott a Derby ereje, Santillana pedig döntő csapást mért az angolokra.

Derby County–Real Madrid 4–1

Real Madrid–Derby County 5–1

Liteksz Lovecs–Widzew Lódz 4–1

Widzew Lódz–Liteksz Lovecs 4–1

A legutóbbi ,és minden idők talán legváratlanabb fordításához a meglepetések BL-szezonjáig kell visszamenni. A Milan 2004 márciusának végén 4–1-re rendezte le hazai pályán a Deportivót, majd a második meccsen a Depor egészen elképesztő játékot produkálva megfordította a párharcot.

AC Milan–Deportivo La Coruna 4–1

Deportivo La Coruna–AC Milan 4–0

NAGY FORDÍTÁSOK A BEK-BEN, ILLETVE A BAJNOKOK LIGÁJÁBAN 4–1-ES ELSŐ MÉRKŐZÉS UTÁN
Haka (finn)–Jeunesse Esch (luxemburgi), 1963–1964, selejtező: 4:1, 0:4
Sparta Praha (cseh)–Partizan Beograd (jugoszláv), 1965–1966, negyeddöntő: 4:1, 0:5
Crvena zvezda (jugoszláv)–Panathinaikosz (görög), 1970–1971, elődöntő: 4–1, 0–3*
Hajduk Split (jugoszláv)–Saint-Etienne (francia), 1974–1975, nyolcaddöntő: 4–1, 1–5 – h. u.
Derby County (angol)–Real Madrid (spanyol), 1975–1976, nyolcaddöntő: 4–1, 1–5 – h. u.
Liteksz Lovecs (bolgár)–Widzew Lódz (lengyel), 1999–2000, 2. selejtezőkör: 4–1, 1–4 (t: 2–3)
AC Milan (olasz)–Deportivo La Coruna (spanyol), 2003–2004, negyeddöntő: 4–1, 0–4