Dzsudzsákék elbukták a Twente elleni rangadót

2011.04.02. 21:36
Theo Janssen (balra) az élre lőtte a Twentét (Fotó: Action Images, archív)
Hazai pályán aratott 2–0-s győzelmet a Twente a forduló előtt még élen álló PSV Eindhovennel szemben a holland labdarúgó-bajnokság élvonalában. Győzelmének köszönhetően Michel Preud'homme együttese átvette a vezetést a tabellán. Dzsudzsák Balázs, a PSV magyar légiósa végigjátszotta mérkőzést, de ezúttal ő sem tudott segíteni csapatán.

A listavezető PSV nagy elánnal kezdte a találkozót, a nyolcadik percben Dzsudzsák jól kanyarodó szögletét Orlando Engelaar fejelte kapura, de a Twente bolgár kapusa, Nikolaj Mihajlov biztos kézzel hárított.

Nem sokkal később Theo Janssen szöglete után Luuk de Jong fejelt kapura, Jeremain Lens a gólvonalról tisztázott – a hazaiak szerint kézzel.

Tíz perccel később a bajnokságban 15 gólos Dzsudzsák Balázs beadását Otman Bakkal kapásból találta el, perdítése egy méterrel elkerülte a Twente kapuját.

A szünetig hátralévő időben több helyzet is kialakult mindkét kapu előtt – a legnagyobb a 43. percben, amikor Luuk de Jong lövését Atiba Hutchinson a gólvonalról fejelte ki –, de gól egyikből sem született.

A második játékrész elején Bajrami meglódult a középpályán, lendületesen átcikázott több védőn is, végül a tizenhatos csücskéhez érve kapura lőtt, lövését Isaksson a kapufára tolta.

A 64. percben büntetőhöz jutott a Twente: a frissen beálló Bryan Ruiz becsapta Hutchinsont a tizenhatoson belül, a kanadai hátvéd pedig csak szabálytalanul tudta szerelni a Costa Rica-i támadót. A labdát Theo Janssen állította le, és ballal a bal alsó sarokba gurított. 1–0

Janssen a 82. percben ismét túljárt Isaksson eszén. Az ötszörös holland válogatott középpályás ekkor a bal szélen iramodott meg, a PSV teljes jobb oldalán átszaladt – szabálytalanul sem tudták megállítani –, majd a kaputól tíz méterre, kisodródva, a beadásra számító Isaksson felett a hálóba emelt, kialakítva a 2–0-s végeredményt.

Győzelmével Michel Preud'homme csapata kétpontos előnyre tett szert a PSV-vel szemben.