Dzsudzsák Balázs győztes gólpasszt adott

User UserUser User
2012.04.21. 16:38
Dzsudzsák Balázs félpályán túli indításából született a találkozó egyetlen gólja (Fotó: archív)
Az orosz labdarúgó-bajnokság (Premjer-liga) felsőházi rájátszásának 10. fordulójában Dzsudzsák Balázs együttese, a Dinamo Moszkva hazai pályán Zvejdan Misimovic 17. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a CSZKA Moszkvát, így megelőzte a vasárnap az Anzsi Mahacskalát fogadó Szpartak Moszkvát a tabella 2. helyén. A győztes találat előtti gólpasszt a mérkőzést végigjátszó magyar légiós adta, aki az 58. percben még egy sárga lapot is kapott.

A találkozót a vendégek kezdték aktívabban, és bár az első negyedóra túlnyomó részében (több mint 62 százalékban) náluk is volt a labda, Honda Keiszuke távoli szabadrúgását – amelyet védett a kapus – és egy büntetőgyanús esetet leszámítva igazán nagy gólhelyzetet nem tudtak bemutatni az első félidőben.

Nem úgy a hazaiak! Előbb egy bal oldali szöglet után kellett Hondának saját gólvonalán tisztáznia, majd egy szabadrúgás után Kurányi földre fejelt labdáját tolta a lécre Akinfejev.

A 17. percben aztán már az 50-szeres orosz válogatott kapus sem tudta megakadályozni a hazai vezető gólt: az egész mérkőzést a jobb szélen töltő Dzsudzsák indította a fél pályán túlról a kilépő Misimovicot, aki 15 méterről a kifutó Akinfejev mellett a jobb oldali kapufát érintve a hálóba gurított (1–0).

A magyar légiós a félidő hátralévő részében is aktív volt: előbb a 24. percben kapott indítást a jobb oldalon, betört a büntetőterületen belülre, majd 14 méterről, jobbról, jobb lábbal egy centivel a jobb oldali kapufa mellé lőtt, a 37. minutumban pedig Kurányi beadása után a levegőben úszva már nem tudta megfelelően a kapu irányába terelni a labdát.

Az 58. percben Dzsudzsák visszahúzta az őt erőszakosan szerelő Doumbiát – sárga lapért cserébe, majd pár indítással hívta fel magára a figyelmet, a megsérülő Kurányi helyére érkező Voronyin azonban igazi helyzetbe nem került ezekből.

Annál inkább Dzsudzsák, a 87. percben a jobb oldalon kapott indítást, erőszakosan megküzdött Semberasszal, de védője szorításában, 13 méterről már nem tudott megfelelően helyezni, így a kapus végül védeni tudta ziccerét. A Dinamo így is megnyerte a moszkvai derbit, de a magyar légiós rossz sorozata csak nem akar megtörni: Dzsudzsák 2011. április 17-én, a Heracles Almelo–PSV (0–2) mérkőzésen talált be legutóbb tétmérkőzésen klubcsapatában.