Dzsudzsák gólpasszal mutatkozott be a Dinamóban

2012.03.09. 10:50
Dzsudzsák Balázs beadásából mentett pontot a Dinamo Moszkva (Fotó: archív)<br />
 Dzsudzsák Balázs az első bajnoki mérkőzésén gólpasszal mutatkozott be a Dinamo Moszkvában. A fővárosi derbin a CSZKA szerezte meg a vezetést, és még az első félidőben több helyzetet is kihagyott. A második játékrészben Kevin Kuranyi beállása után megélénkült a vendégek támadójátéka, és a 75. percben Dzsudzsák beadásából Igor Szemsov egyenlített, pontot mentve ezzel  a Dinamónak. &nbsp;
DZSUDZSÁK BALÁZS PERCRŐL PERCRE
21. perc: Dzsudzsák először tudott beadni a bal szélről, de nem alakult ki belőle gólhelyzet. A szélső az első húsz percben nem igazán volt játékban, a Dinamo keveset próbálkozott a széleken, akkor is inkább a jobb oldalon.
23. perc: Saját térfelének közepén Dzsudzsák kézzel ért a labdába, amiért sárga lapot kapott. A szabadrúgásból nem alakult ki veszélyhelyzet.
50. perc: Dzsudzsák a jobb oldalról ívelhetett be egy szabadrúgást, ám azt a védők könnyedén kifejelték.
54. perc: Dzsudzsák a csereként beállt Kuranyit kereste a szögletével, ám nem jutott el a csatárig a labda.
56. perc: Dzsudzsák első jó bal oldali beadását követően helyzet alakult ki a CSZKA kapuja előtt, de Kuranyit lesen állították meg.
66. perc: Dzsudzsák szöglete után Juszupov vette célba a kaput, de Csepcsugov ezúttal is védett, még ha csak másodszorra tudta is megkaparintani a labdát. Nem sokkal később a bal oldalról egy szabadrúgás is járt a Dinamónak, de ezt nem Dzsudzsák végezte el (nem alakult ki helyzet belőle).
72. perc: Dzsudzsák a bal szélről nem tudta beadni a labdát, támadásba lendülhettek a hazaiak.

75. perc: Dzsudzsák-gólpassz! A szélső beadásából Szemsov 14 méterről a kapuba fejelt. 1–1

A tizenhatos előterében Voronin szorongatott helyzetből ügyesen pöccintette ki a labdát egy védő lábai között Dzsudzsákhoz, aki azonnal középre tekert, és az érkező Szemsov 14 méterről gyönyörű mozdulattal fejelt a jobb alsó sarokba.

80. perc: Dzsudzsák beadása elkerülte a kaput.
90+2 perc: Doumbia fordult le a jobb oldalon, két védőt is becsapott, de Dzsudzsák besegített, így szerelték a csatárt.

A tavaszi nyitányon a CSZKA pályaválasztóként játszott 2–2-es döntetlent a listavezető Zenittel, míg a Dinamo otthon kapott ki 1–0-ra az Anzsitól. Utóbbi meccsen a két klub megállapodásának értelmében még nem léphetett pályára Dzsudzsák, aki a téli átigazolási időszakban szerződött a mahacskalaiaktól a moszkvaiakhoz.

A két fővárosi együttese egymást követi a tabellán, a mai rangadó előtt a 2. CSZKA két ponttal előzi meg a 3. Dinamót.

Dzsudzsák Balázs a D-betűsök kezdőcsapatában kapott helyet (ellentétben például a korábbi német válogatott Kevin Kuranyival), de az első húsz percben nem sok öröme lehetett a játékban.

Csapata ugyan próbálta magához ragadni a kezdeményezést, de helyzeteik a hazaiaknak voltak, sőt Honda Keiszuke védők mögé löbbölt labdájából Seydou Doumbia a vezetést is megszerezte a CSZKA-nak.1–0

A korai gól után is a hazaiak játszottak veszélyesebben, főleg a nigériai Ahmed Musának köszönhetően, aki a bal szélen többször is a védők mögé tudott kerülni.

Ezzel szemben a Dinamo bal oldala, ezzel együtt Dzsudzsák Balázs nagyon keveset volt játékban, inkább a jobb oldalon erőlködött a csapat. A magyar válogatott játékos egy kevésbé jó beadásig, illetve sárga lapig jutott a szünet előtt.

A mindkét oldalon sok apró hibával tarkított első félidő egyébként az utolsó öt percben élénkült meg, ekkor volt Musának egy hatalmas helyzete (már a kapust is elfektette, de elesett, mielőtt lőhetett volna), a másik oldalon pedig Andrij Voronin jutott el kétszer a kapuig, ám lövésig már nem.

A második félidőben Kuranyi beállása után lendületesebbé vált a Dinamo támadójátéka, bár az első percekben ismét a CSZKA-nak voltak lehetőségei.

A folytatásban a Dinamo elsősorban átlövésekkel próbálkozott, Voroninnak és Artur Juszupovnak is volt egy-egy kísérlete (utóbbinak Dzsudzsák szögletét követően egy lecsorgó labdából), de Szergej Csepcsugov mindkétszer védett.

Dzsudzsák a második félidőben fokozatosan lendült játékba. Egyre többször játszották meg a társak, és ő is próbált többet vállalni. Olykor még pontatlan volt, viszont a 75. percben mesterien ívelt középre, labdáját pedig Igor Szemsov 14 méterről a bal alsó sarokba fejelte. 1–1

A CSZKA a második félidő nagy részét átaludta, a Dinamo találata után sem váltott ritmust.

Az utolsó negyed órában már egyik csapat sem tudott nagyobb nyomást gyakorolni az ellenfélre, így maradt az 1–1-es döntetlen – tehát Dzsudzsák gólpassza egy pontot ért a Dinamónak.

DZSUDZSÁK GÓLPASSZA

Doumbia gólja

CSZKA MOSZKVA–DINAMO MOSZKVA – SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS
1. perc: Meglehetősen foghíjas lelátók előtt kezdődött a mérkőzés!
1. perc: Rögtön a mérkőzés elején helyzetbe került a CSZKA – Doumbia nyolc méterről ballal a kapu mellé lőtt.
3. perc: Vezet a CSZKA! Egy eladott labdából indultak a hazaiak, Honda védők mögé belöbbölt labdáját a kiugró Doumbia emelte át a kapus fölött! 1–0
Az első percekben a fehér mezes Dinamo próbált irányítani, próbálta a saját térfelére szorítani a kékben játszó hazaiakat, akik kontrákra rendezkedtek be, és a második ellentámadásukból egyből gólt is értek el.
Az elefántcsontparti Doumbia 2010 óta játszik a CSZKA-ban, ebben a bajnoki szezonban eddig 31 meccsen lépett pályára, ez volt a 24. gólja.
16. perc: A hazaiaktól Musa lépett ki a bal oldalon nagy helyzetben, de lesen állította meg a játékvezető.
18. perc: Ismét Musa húzott el a bal szélen, ám a beadását követően felszabadítottak a védők.
Dzsudzsák Balázs az első húsz percben nem igazán volt játékban, a Dinamo keveset próbálkozott a széleken, akkor is inkább a jobb oldalon.
21. perc: Dzsudzsák először tudott beadni a bal szélről, de nem alakult ki belőle gólhelyzet.
22. perc: A Dinamóval ellentétben a CSZKA nagyon veszélyes a bal oldalon: Musa már nem először futott el a szélen, lapos labdája azonban nem jutott el a társakhoz.
27. perc: Szamedov cselezett a jobb szélről befelé, de lövésébe beleléptek a hazaiak.
Tíz percig egyáltalán nem alakult ki helyzet, a mezőnyben játszottak a csapatok, sok volt a hiba, a pontatlanság mindkét oldalon.
41. perc: Musa ismét teljesen üresen léphetett ki a bal oldalon, már Berezovszkij kapust is elfektette, de mielőtt a kapuba lőhetett volna, elesett, így menteni tudtak a védők.
43. perc: Voronin került a védelem mögé a jobb oldalon, de nem érkeztek a társak, és a labdájába végül beleléptek a hazaiak.

44. perc: Szamedov középre ívelt labdájával ismét Voronin léphetett ki, ezúttal középen, de egy védő szorításában nem tudott kapura lőni.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.
Elkezdődött a második félidő!
Csere a szünetben: Hondát Aldonyin váltotta.
46. perc: Az első félidőhöz hasonlóan a CSZKA alakította ki az első helyzetet. Oliseh jobb oldali, rövid sarokba tartó lövését védte Berezovszkij.
47. perc: Csere! Szamedov helyett Kuranyi állt be a CSZKA-nál. Érdekesség, hogy a csatárt eredetileg már a szünetben behozták volna, de nem készült el, mire elkezdődött a félidő (még a sportszárát igazgatta, így emberhátrányban kezdett a Dinamo.)
49. perc: Berezuckij egy legurított labdából jó 25 méterről messze a kapu mellé lőtt.
51. perc: Egy rövid hazaadást követően Berezovszkij a kapu felé rohanó Doumbiába rúgta a labdát, de az szerencséjére a kapu mellé pattant.
53. perc: Szemsov kapott sárga lapot egy durva belépő után.
58. perc: Ignasevics távoli szabadrúgásból fejbe rúgja a sorfalban álló Szemsovot.
62. perc: Kokorin 17 méteres lapos lövésére rávetődött Csepcsugov.
63. perc: Csere! Oliseh helyett Tosic állt be a hazaiaknál.
68. perc: Kuranyi pörgette fel a labdát, amely egy védőről Voronin elé pattant, aki 18 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

77. perc: Csere! Juszupov helyett Szapeta állt be.
83. perc: Csere! Mamjevet Necid váltotta.
90+3.: Vége a mérkőzésnek!
PREMJER-LIGA
RÁJÁTSZÁS, 4. FORDULÓ (A BAJNOKSÁG 34. FORDULÓJA)
CSZKA MOSZKVA–DINAMO MOSZKVA 1–1
Moszkva, Luzsnyiki Stadion. V: Vilkov
CSZKA: Csepcsugov – V. Berezuckij, Ignasevics, A. Berezuckij, Sennyikov – Honda (Aldonyin, a szünetben), Wernbloom, Mamajev (Necid, 83.), Oliseh (Toszics, 63.) – Doumbia, Musa. Vezetőedző: Leonyid Szluckij
DINAMO: Berezovszkij – Wilkshire, L. Fernández, Granat, Lomics – Szamedov (Kuranyi, 47.), Szemsov, Juszupov (Szapeta, 77.), Dzsudzsák – Voronin, Kokorin. Vezetőedző: Szergej Szilkin.
Gólszerző: Doumbia (3.), ill. Szemsov (75.)