Csoportelső az olaszokat megverő Egyiptom

2009.10.02. 00:05
Érthető a egyiptomi játékosok öröme (Fotó: Reuters)
A házigazda Egyiptom 4-2-re megverte Olaszországot a labdarúgó U20-as világbajnokságon. Az afrikai ország csapata ezzel a sikerrel az A-csoport élén végzett, míg a taljánok a Trinidad és Tobago ellen gól nélküli döntetlent játszó Paraguay mögött a csoport harmadik helyén végeztek.

Felborult a sorrend az A-csoportban az utolsó, harmadik forduló után. Az Egyiptom elleni meccset megelőzően a kvartettet vezető Olaszország ugyanis kikapott a házigazdától. Egyiptom így csoportgyőztes, míg a „mini" squadra azzurra csak harmadik lett.

A mérkőzésen a házigazda kétszer is megszerezte a vezetést (mindkétszer Ahmed Shoukri volt eredményes), ám az olaszok kétszer még egalizálni tudtak.

A második félidőben azonban ismét akadt egy egyiptomi játékos, aki duplázott: Bogy találataira pedig már nem volt válasz az ellenoldalon. A hazai játékos a csoport élére lőtte az afrikai országot.

Eközben Paraguay egy békés döntetlennel megtartotta második helyét a csoportban. A 0–0-s végeredménynek köszönhetően Trinidad és Tobago is megszerezte első (és egyben utolsó…) pontját a tornán.

Egyiptom, Paraguay és Olaszország is bejutott a legjobb 16 közé.

A B-csoport harmadik fordulójában Spanyolország Venezuelát, Nigéria Tahitit verte meg magabiztosan.

A kvartett első helyén a hibátlan spanyolok léptek tovább, akik 13 gólt szereztek, miközben egyet sem kaptak. Venezuela jutott tovább másodikként, a hárompontos, így gólkülönbségén jelentősen javító Nigériának csoportharmadikként még van esélye a továbblépésre.

EGYIPTOM, U20-AS VB
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Egyiptom–Olaszország 4–2 (Shoukri 23., 45., Bogy 70., 80., ill. Eusepi 29., Albertazzi 53.)
Paraguay–Trinidad és Tobago 0–0