Copa América: nem akármilyen rekordot állított be az uruguayi kapitány

2016.06.14. 07:01
Uruguay győzelemmel búcsúzott a Copától (Fotó: AFP)
Az Egyesült Államokban zajló centenáriumi Copa América hétfői játéknapján a C-csoport utolsó fordulójában Uruguay 3–0-ra megverte Jamaicát, míg a kvartett első helyén végző Mexikó 1–1-es döntetlenre végzett Venezuelával.

Óscar Tabárez uruguayi szövetségi kapitánynak ez volt a 167. mérkőzése a nemzeti csapat élén, amivel beállította a (nyugat)német válogatottat 1936 és 1942, valamint 1950 és 1964 között irányító Sepp Herberger rekordját.

A továbbjutástól már korábban eleső Uruguay három góllal nyert a pont nélkül záró Jamaica ellen. A harmadik uruguayi találat – amelyet Mathías Coruja szerzett – volt a Copa América történetének 2500. gólja.

Venezuela némi meglepetésre sokáig 1–0-ra vezetett Mexikó ellen, amely a 80. percben Jesús Corona révén mentett pontot, s így a csoport első helyén végzett. Mexikó 93 éves története legjobb veretlenségi sorozatát érte el ezzel: huszonkét meccs óta nem talált legyőzőre.

COPA AMÉRICA
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Mexikó–Venezuela 1–1
(Corona 80., ill. J. Velázquez 10.)
Uruguay–Jamaica 3–0
(A. Hernández 21., Watson 66. – öngól, Coruja 88.)
A csoport végeredménye: 1. Mexikó 7 pont (6–2), 2. Venezuela 7 (3–1), Uruguay 3, Jamaica 0.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (ÁGRAJZ SZERINT)