Bulgária: zárónapi dráma, öngól döntött az aranyéremről

2013.05.25. 21:37
A Ludogorec megvédte bajnoki címét a bolgár labdarúgó-bajnokságban: a razgradiak 3–0-ra nyertek a Montana vendégeként a szombaton megrendezett utolsó fordulóban, így megelőzték a Levszkit, amely csupán 1–1-re volt képes a Szlávija ellen.

A fordulót az élen kezdő, a legutóbbi nyolc bajnokiját rendre megnyerő Levszki a 33. percben vezetéshez jutott Basile De Carvalho révén, és egészen a 74. percig bajnoknak tűnt.

Akkor azonban Dimitar Vezalov mentés helyett a saját kapujába lőtt egy szabadrúgást követően, a vége 1–1 lett, így a maga mérkőzését megnyerő Ludogorec az élre ugrott, és története során másodszor is Bulgária bajnoka lett. A Levszki idényhajrája nagyon rosszul sikerült: a patinás csapat a kupadöntőt is elbukta.

Érdekesség, hogy a Szlávija döntetlenjét az utolsó pillanatokban egy óriási védéssel megmentő Georgi Petkov 2011-ig tíz éven át a Levszki kapusa volt, ezért az aranyérmet az utolsó meccsen elbukó Levszki-drukkerek haragja ellene is fordult. TABELLA, EREDMÉNYEK ITT!