Brazília: nem lehet legyőzni a Flamengót, újabb trófeát nyert

I. M.I. M.
2020.02.16. 18:06
A Flamengo megnyerte a brazil Szuperkupát is (Fotó: AFP)
A brazil bajnokság, a riói állami bajnokság és a Libertadores-kupa után a brazil Szuperkupát is megnyerte a Flamengo labdarúgócsapata, amely a vasárnapi döntőben 3–0-ra legyőzte az Athletico Paranaensét.

A fent említett három sorozatban címvédő Flamengo – amely a klubvilágbajnokságon is döntőt játszott, de kikapott a Liverpooltól – a Brazil Kupát megnyerő Athletico Paranaensével csapott össze az idén újjászervezett Szuperkupáért Brazíliavárosban. A Flamengo már a 29. percben kétgólos előnyben volt, Bruno Henrique és Gabriel Barbosa (Gabigol) is betalált. A szünet után a mérkőzésen pályára lépő egyetlen légiós, az uruguayi Giorgioan De Arrascaeta állította be a végeredményt (3–0).

Kiemelendő, hogy Jorge Jesust tavaly júniusban nevezték ki a Flamengo vezetőedzőjévé, azóta 42 mérkőzésen 30 győzelmet aratott a csapat négy vereség és nyolc döntetlen mellett – a kiváló mérleghez három trófea párosult, a riói állami bajnokságot még Leomir de Souza irányításával nyerte meg az együttes.