Brazília győzelmével csoportelsőként negyeddöntős

2011.07.14. 02:49
A B-csoport küzdelmeivel fejeződött be a Copa América csoportköre. Az első találkozón Venezuela már biztos továbbjutóként 3–3-as döntetlent játszott Paraguayjal, amely így szintén a legjobb nyolc közé került. A két legjobb csoportharmadik egyikeként, a négyes élén ugyanis az Ecuadort 4–2-re legyőző Brazília végzett.

Pato (balra) és Neymar is duplázni tudott (Fotó: Reuters)

A B-csoport első találkozóján döntetlent játszott egymással a továbbjutást már korábban biztosító Venezuela és Paraguay: előbbi így a csoport élén maradt, de utóbbi is a negyeddöntőbe került. Hogy másodikként vagy a két legjobb csoportharmadik egyikeként, az a Brazília–Ecuador találkozón dőlt el.

ÖRÖKMÉRLEG
Brazil szemszögből: 27 találkozó, 22 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 84–20-as gólkülönbség. A két válogatott Copa-mérlege: 12 meccs, 11–1–0, 48–9.

Amelyen Thiago Silva már a harmadik percben gól szerezhetett volna, de az ötös sarkáról az oldalhálóba fejelt, majd az ecuadori Arroyo lőtt kapura 16-ról, de középre tartott labdája, és ez nem okozott gondot Júlio Césarnak.

A 23. percben Lúcio nagyon jó meglátással kézzel állított meg egy támadást, amikor Felipe Caicedo indította volna Michel Arroyót. A bekk sárgát nem kapott, a húszméteres szabadrúgást pedig Noboa fölé rúgta.

Öt perc múlva megszerezte a vezetést Brazília: André Santos bal oldali beadását a védőjétől szépen elszakadó Pato középről, hét méterről nagy erővel a kapu jobb oldalába fejelte. 1–0

Robinho is megvillant a 37. percben, amikor Maicon jobb oldali beívelését nyolc méterről a bal kapufára bombázta. Az ellentámadásból viszont egyenlített Ecuador: Lúcio bizonytalankodott egy felívelt labdánál, amely Felipe Caicedo elé került, aki egyből lőtt is, és a 17 méteres, lapos, nem túl erős lövés a brazilok döbbenetére becsorgott kapusuk, Júlio César hasa alatt. 1–1.

Az Inter kapusa javított némileg a félidő utolsó percében, amikor hatalmasat védett Arroyo 17 méterről eleresztett lövésénél.

A második játékrészt is a selecao kezdte jobban: a 49. percben Ramires hozta fel a labdát, középen Gansóhoz passzolt, aki úgy ugratta ki Neymart, hogy a „pöttyöst" egy becsúszó védő, Norberto Araujo terelte jó iránya, és a brazil futball legújabb üstököse hét méterről nem hibázott. 2–1

Az 57. percben Maicon újabb jó beadását Pato fejelte mellé pár méterről, kissé kisodródott helyzetből, majd két perc múlva egyenlített Ecuador. Maicon középre szabadított fel, lecsaptak a labdára a kék mezesek, Caceido betört vele a 16-osra és a jobb sarokba lőtt úgy, hogy a játékszer Júlio César kezei alatt suhant a hálóba. 2–2

Nem sokáig örülhettek az ecuadoriak, a 61. percben ugyanis Neymar 15 méterről megeresztett, középre tartó, lapos lövését Marcelo Elizaga középre ütötte ki, ahonnan a berobbanó Pato öt méterről a hálóba továbbította a labdát. 3–2

Maicon is fel szeretett volna iratkozni a góllövőlistára, de húszméteres lövését kiszedte a kapuvédő a léc alól, majd Pato lőtt fölé tíz méterről. Csatártársa, Neymar viszont zárkózott Patóhoz: a 72. percben Maicon gyönyörűen húzta meg a jobb oldalt, beadását pedig a támadó három lépésről a hálóba pofozta. 4–2

A legvégén még a csereként beállt Fred került helyzetbe, de nem tudta jól helyezni a labdát, így védett a kapus.

Ha nem is könnyedén, de nyert Brazília, ezen a Copán először, és a döcögős indulás ellenére csoportja élén végzett. Ecuador emelt fővel búcsúzott.

BRAZÍLIA–ECUADOR 4–2