nemzetisport.hu 2019.01.05 19:04 Frissítve: 2019.01.05 20:47

Ázsia-kupa: csak csere volt a 100. meccsén – megmentő lett!

Döntetlennel kezdett a házigazda a 17. labdarúgó Ázsia-kupán: az Arab Emírségek válogatottja a 88. percben, tizenegyesből mentett pontot Bahrein ellen (1–1) a torna szombati nyitó mérkőzésén.

Ahmed Kalil (kezében a labdával) az értékesített büntető után (Fotó: AFP)

A hazaiak egyenlítő gólját a 100. válogatott mérkőzését játszó Ahmed Kalil lőtte. A 2015-ben Ázsia legjobb labdarúgójának megválasztott, 27 éves támadó az 50. találatát szerezte a válogatottban, de az utóbbi két évben csupán a negyediket – nem túl jó formájára tekintettel nem is volt kezdő, Alberto Zaccheroni csupán a 81. percben cserélte be…