Ausztrália: Drogba és Trezeguet is pályára lép a tűzvész gálameccsén

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.01.28. 11:36
Didier Drogba és David Trezeguet is pályára lép Sydneyben azon a labdarúgó-mérkőzésen, amelynek bevételét az ausztráliai tűzvész okozta károk enyhítésére ajánlottak fel.

Az ausztrál szövetség kedden bejelentette, hogy a gálát május 23-án az Olimpiai Stadionban rendezik meg. Hozzátették: az elefántcsontparti és a világbajnok francia támadó mellett már a biztos résztvevők között van a trinidadi Dwight Yorke, a dél-koreai Pak Csi Szong, az antiguai származású, de angol válogatott Emile Heskey, a horvát Dario Simic, a kanadai Dwayne de Rosario, a kameruni Geremi, a portugál Pedro Mendes és az olasz Claudio Marchisio. Az ausztrál csapatban Mark Bosnich, John Aloisi és Mark Milligan is pályára lép.

A szervezők a teljes bevételt a károsult labdarúgókluboknak és a sérült létesítmények helyreállítására ajánlották fel.

Ausztráliában a szeptember óta tomboló bozóttüzek legalább 33 halálos áldozatot követeltek, több mint háromezer otthon vált lakhatatlanná, és hatalmas kár keletkezett az élővilágban, akár egymilliárd állat is elpusztulhatott.

Legfrissebb hírek

Fotók: Kakasdon lépett pályára a Dárdai Team – Dárdai Palkó Felcsútra tart

Minden más foci
2025.06.29. 18:44

Darja Kaszatkina ausztrál színekben teniszezik tovább

Tenisz
2025.03.29. 10:58

Irány Amerika! Japán az első sikeresen selejtező válogatott; Nyertek az üzbégek és a katariak is

Foci vb 2026
2025.03.20. 19:30

Didier Drogba védelmébe vette a rasszizmussal vádolt José Mourinhót

Minden más foci
2025.02.26. 16:51

A NOB pótolja Gary Hall Jr. Los Angeles-i tűzvészben megsemmisült érmeit

Egyéb egyéni
2025.01.13. 12:44

Tusványos: tízgólos gálamérkőzés Csíkszentsimonban

Labdarúgó NB I
2024.07.25. 23:20

Amputáltatta az ujját, hogy ott lehessen az olimpián

Párizs 2024
2024.07.19. 07:24

A Bátaszék a Dárdai Teammel avatja fel új pályáját

Minden más foci
2024.07.11. 20:31
Ezek is érdekelhetik