Arany-kupa: Martinique megszorongatta az amerikaiakat

2017.07.13. 06:58
Martinique majdnem pontot szerzett a duplázó Parsemain (balra) vezérletével (Fotó: AFP)
Noha Franciaország külbirtokaként nem rendelkezik önálló FIFA-tagsággal, és nem szerepelhet világbajnoki selejtezőkön sem, ötödik alkalommal is ott lehet az Arany-kupán Martinique labdarúgó-válogatottja. És ha már részt vehet, nem is okoz csalódást.

A Jean-Marc Civault vezette együttes az első fordulóban 2–0-ra győzött Nicaragua ellen, majd a második fordulóban fordulatos mérkőzésen 3–2-re kikapott az Egyesült Államok csapatától.

Az amerikaiak az 57. percben már 2–0-ra vezettek, de az ellenfél Kévin Parsemain duplájával tíz perc alatt egyenlített (Parsemain ezzel a 46. válogatott mérkőzésén már a 30. gólját szerezte). A kínos pontvesztéstől a Seattle Sounders csatára, a szintén két gólig jutó Jordan Morris mentette meg az amerikaiakat.

A másik mérkőzésen Nicaragua – pedig vezetett – másodszor is kikapott, ezúttal Panama győzte le 2–1-re.

14. ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Panama–Nicaragua 2–1
(I. Díaz 50., G. Torres 57., ill. Chavarria 48.)
Egyesült Államok–Martinique 3–2 (O. González 54., Morris 64., 76., ill. Parsemain 66., 75.)

A csoport állása: 1. Egyesült Államok 4 pont (4–3), 2. Panama 4 (3–2), 3. Martinique 3, 4. Nicaragua 0