Arany-kupa: győztes góllal tette jóvá öngólját – videó

2019.06.25. 07:47
A két haiti gólszerző, Djimy Alexis (5) és Duckens Nazon (Fotó: AFP)
Haiti 2–1-re legyőzte Costa Ricát a labdarúgó Arany-kupa keddre virradóra megrendezett harrisoni mérkőzésén, ezzel megnyerte a B-csoportot. Mind a két válogatott ott lesz a legjobb nyolc között a CONCACAF-térség labdarúgó-válogatottjainak Egyesült Államokban zajló tornáján.

A csoportrangadó főszereplője Djimy Alexis volt, aki a 15. percben az ellenfelet juttatta vezetéshez – a haiti védő melléről a saját kapujába pattant a labda –, a hajrában azonban felszáguldott egy ellencsapással, és a hosszú oldalon éppen jókor érkezett a keresztbe tett labdára ahhoz, hogy közelről belője a győztes gólt.

Haiti Kanadával, Costa Rica Mexikóval találkozik a negyeddöntőben.

HAITI–COSTA RICA 2–1

A másik mérkőzésnek csupán az volt a tétje, hogy az első Arany-kupáján részt vevő Bermuda megszerzi-e első győzelmét. Nos, a történelmi siker megszületett, az addig csak kapufáig és helyzetekig jutó bermudaiak részéről a második félidőben Lejuan Simmons lövése és Nahki Wells fejese is beakadt a nicaraguai kapuba. Nicaragua szerzett gól és pont nélkül zárta a tornát.

BERMUDA–NICARAGUA 2–0

CONCACAF ARANY-KUPA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
Bermuda–Nicaragua 2–0
(Simmons 60., Wells 71.)
Haiti–Costa Rica 2–1 (Nazon 57. – 11-esből, Alexis 81., ill. Alexis 13. – öngól)