Arany-kupa: Bombameglepetés! Amerika is a jamaicaiaké!

2015.07.23. 07:11
A mexikói Paul Aguilar és a panamai Armando Cooper tárgyalja meg a kiállítás körülményeit (Fotó: Reuters)
Jamaica–Mexikó döntőt rendeznek a 2015-ös Arany-kupán, miután előbbi óriási meglepetésre legyőzte a házigazda, egyben címvédő Egyesült Államokat.

Mexikó túlórás mérkőzésen nyert meg Panama ellen úgy, hogy a 90+10. percben büntetőből mentette hosszabbításra a találkozót, amelyen aztán egy újabb tizenegyes hozta meg számára a továbbjutást. A panamai csapat a 25. perctől emberhátrányban játszott, hét játékosa sárga lappal zárta a találkozót. Zárójelben jegyezzük meg, hogy Mexikó a Costa Rica elleni negyeddöntőt is büntetővel nyerte meg, Guardado akkor a 124. percben alakította ki az 1–0-s végeredményt.

ARANY-KUPA
ELŐDÖNTŐ

Egyesült Államok–Jamaica 1–2 (Bradley 48., ill. Mattocks 31., Barnes 36.)

Panama–Mexikó 1–2 (R. Torres 57., ill. A. Guardado 90+10., 105+1. – mindkettőt 11-esből) – h. u.