Afrika-kupa: nagy góllal indult a torna, nyertek az „elefántok”

K. Zs.K. Zs.
2024.01.13. 23:08
Seko Fofana (balra) góljával indult az idei Afrika-kupa (Fotó: Getty Images)
Hazai győzelemmel kezdődött meg szombat este a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája: Elefántcsontpart válogatottja 2–0-ra verte Bissau-Guineát.

Alig kezdődött meg az elefántcsontparti válogatott történetének 100. Afrika-kupa-mérkőzése, máris tombolhatott a publikum a hivatalban lévő államelnökről, Alassane Ouattaráról elnevezett abidjani stadionban: a 4. percben a bissauiak elrontották a labdakihozatalt, és Seko Fofana a kapu bal oldalába vágódó, 15 méteres bombával büntette őket (1–0, VIDEÓ ITT!).

A később a meccs legjobbjának megválasztott Fofanának volt egy kapufája is az első félidőben, és bár a szünet után a vendégek is kezdtek bátrabban futballozni, gólt megint ők kaptak.

Nem lehet panasz arra sem: az 58. percben Jean-Philippe Krasso a 16-oson belül balettozott a labdával a határozatlan védők között, majd elvetődve a kapuba lőtte azt (2–0, VIDEÓ ITT!).

Elefántcsontpartra csütörtökön rangadó vár Nigéria ellen, míg a bissauiak Egyenlítői-Guineával játszanak ugyanaznap.