Afrika-kupa: kövek és palackok repültek, helikopter a szurkolók ellen - videó

2015.02.05. 22:16
Ritkán látott botrányba fulladt az egyébként teljesen sima Ghána–Egyenlítői-Guinea (3–0) Afrika-kupa-elődöntő a folyamatos nézőtéri rendzavarások miatt.

Nem túlzás: a ghánai játékosok életveszélyben voltak Malabóban (Fotó: Reuters)

A ghánai válogatott az első félidő végén percekig nem tudott az öltözőbe vonulni a hazai fanatikusok folyamatos dobálása miatt, végül az egyenlítői-guineai rohamrendőrök pajzsainak a védelmében tudtak lemenni a játékosok. A mérkőzés félbeszakítását már ekkor kilátásba helyezték.

Néhány palack (Fotó: Ghánai Labdarúgó-szövetség)

A dobálás a második félidőben is folytatódott, és nemcsak a pályára irányult, hanem a ghánai drukkerek szektorára is. A meccset biztosító rendőrök a helyszíni beszámolók szerint megkísérelték biztonságos helyre vezetni a ghánaiakat, ám folyamatosan repültek a palackok és kövek (a BBC szerint székek is), így a vendégdrukkereket be kellett engedni a gyepre.

A hazai drukkereket alacsonyan repülő rendőrségi helikopterekkel is megpróbálták szétszórni, majd elkezdték kiüríteni a malabói stadiont – kívül viszont lincshangulatban gyűlt össze a ghánaiakra váró tömeg, a rendőrség a hírek szerint könnygázzal oszlatott... A kiürítés után végül le tudták játszani a mérkőzésből hátralevő perceket, bár teljes káosz uralkodott a stadionon belül és kívül.