Afrika-kupa: Kamerun drámai győzelmet aratott a döntőben

2017.02.05. 21:53
Kamerun ötödször nyerte meg a tornát. (Fotó: AFP)
Kamerun nyerte meg az Afrikai Nemzetek Kupáját Gabonban, miután a döntőben 2–1-re legyőzte Egyiptomot.

A 22. percben Mohamed el-Neni megszerezte a vezetést Egyiptomnak. Az Arsenal játékosa szép összjáték után éles szögben közelítette meg a kaput, de lövése nyomán a labda utat talált a hálóba a bal felső saroknál. 1–0

Egyiptom tartotta az előnyét, Kamerun meg megpróbált nyomást helyezni rá. Többet birtokolták a labdát (60:40 körül mozgott az arány), de a félidőig nem sikerült egyenlíteniük.

Kamerun a második játékrészben törte fel a védelmet. Az 59. percben egy szép beívelést követően Nicolas N'Koulou, a Lyon-játékos csúsztatta kapuba a labdát fejjel. 1–1

Csaknem mindenki a hosszabbítást várta már, amikor a 89. percben a félidőben csereként beállt Vincent Aboubakar nagyszerű mozdulatokkal kihasználta az egyiptomi védelem hibáját, s megszerezte a mindent eldöntő gólt.

Kamerun 1984, 1988, 2000 és 2002 után ötödször nyerte meg a tornát. A győzelemmel Kamerun indulási jogot
szerzett a nyári, oroszországi Konföderációs Kupára.

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA
DÖNTŐ
Egyiptom–Kamerun 1–2
(el-Neni 22., ill. N'Koulou 59., Aboubakar 88.)

AZ EDDIGI GYŐZTESEK
7 győzelem: Egyiptom
5 győzelem:
Kamerun
4 győzelem: Ghána
3 győzelem: Nigéria
2 győzelem: Elefántcsontpart, Kongói DK (mindkétszer Zaireként)
1 győzelem: Algéria, Kongói Köztársaság, Etiópia, Marokkó, Dél-Afrika, Szudán, Tunézia, Zambia