A Real Madrid a harmadik meccsét is megnyerte

2011.07.24. 09:01
José María Callejón (jobbra) már a 2. percben betalált (Fotó: Reuters)
Az Egyesült Államokban túrázó Real Madrid labdarúgócsapata harmadik tengerentúli mérkőzését is megnyerte. José Mourinho legénysége ezúttal a Philadelphia Uniont verte meg 2–1-re. A Juventus ugyanilyen különbséggel kikapott a portugál Sportingtól, míg az Everton 3–1-re nyert a DC United ellen.

Eddigi legszorosabb mérkőzését játszotta a nyár során a Real Madrid, amely korábban 4–1-re nyert a Los Angeles Galaxy, és 3–0-ra a Chivas Guadalajara ellen. A háromgólos különbségű győzelem a Philadelphia ellen is benne volt a levegőben, hiszen a 11. percben már 2–0-ra vezetett a spanyol gárda. Az Espanyoltól igazolt José Callejón már a 2. percben betalált, majd Mesut Özil duplázta meg a „királyiak” előnyét.

A szünet után beállt Cristiano Ronaldo is, de az előző két meccsel ellentétben ezúttal nem volt eredményes. Az 57305 néző előtt lejátszott találkozón Michael Farfan szerezte a Union szépítő találatát.

A kanadai Torontóban két európai gárda, a Juventus és a lisszaboni Sporting csapott össze. A portugál alakulat Yannick Djalo duplájával az első félidő után két góllal vezetett. Az első találatnál a Milant elhagyó amerikai válogatott, Oguchi Onyewu adta a gólpasszt, aki először volt kezdő a Sportingban.

A Juve a második félidőben szerzett egy les miatt érvénytelenített, majd Alessandro Del Piero révén egy szabályos gólt is, ám a vereséget nem tudta elkerülni. A torinóiaknak ez volt az első meccsük túrájuk során, ezt követően két mexikói csapattal, az Américával és a Guadalajarával találkoznak még.

A Philadelphia Union által szerdán 1–0-ra legyőzött Everton a DC United ellen javított. A liverpooli együttes 3–1-re győzte le a washingtoniakat.

PHILADELPHIA UNION–REAL MADRID 1–2

JUVENTUS–SPORTING CP 1–2

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Philadelphia Union–Real Madrid 1–2 (G. Farfan 80., ill. Callejón 2., Özil 11.)
Juventus–Sporting CP 1–2 (Del Piero 80., ill. Djalo 13., 36.)
DC United–Everton 1–3 (Pontius 47., ill. Anichebe 4., Biljaletgyinov 16., Gueye 82.)