A PSV sem állította meg az amszterdami gyorsvonatot

A holland labdarúgó-élvonal (Eredivisie) 27. fordulójának rangadóján az Ajax hazai pályán Iszmail Ajsszati parádés találatával és Siem de Jong büntetőjével 2–0-ra legyőzte a PSV-t.

Táblázat megtekintése

Az Ajax parádés formában várta a találkozót, hiszen a legutóbbi hat mérkőzésen 18 pontot szerzett az amszterdami csapat, így pedig egy pontra megközelítették az előző fordulóban a listavezető AZ-t.

A két csapat 56. amszterdami mérkőzésen a hazaiak veszélyeztettek először, a 17. percben Eriksen jobb oldali szöglete után De Jong fejelt a kapu fölé.

A nagy amszterdami mezőnyfölényt, de kevés helyzetet és gyenge színvonalat hozó első félidőben még Ajsszati lövését kellett feljegyezni, a vendégek kapusa, Tyton azonban védett.

Az eindhoveniek a második félidő mutattak először életjeleket, Vermeer azonban Matavz elől szögletre tudott menteni.

A 47. percben Eriksen távoli lövése kötött ki az oldalhálóban, majd Matavz indítása után ismét a hazai kapusnak kellett közbeavatkoznia. Labjad elől kaparintotta meg a labdát.

Az 55. percben már Eriksen lévén közel volt a hazai vezető gól, a szöglet után azonban már a semmi nem akadályozta meg az Ajax-gólt: a kis szöglet után Ajsszati tekert a 16-os bal oldala mellől, az alapvonaltól mintegy 15 méterre a bal felső sarokba. Az előbb még nagyot védő Tyton ezúttal tehetetlen volt, parádés találat volt! (1–0)

A 62. percben a vendégek védője, Marcelo rúgta fel Ajsszatit a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig De Jong magabiztosan lőtte a bal alsó sarokba (2–0).

A PSV a továbbiakban is csak erőlködött – a találkozó során igazi gólhelyzetig sem jutottak a vendégek – az Ajax sikerét így nem veszélyeztette semmi, az amszterdamiak sorozatban elért hetedik sikerükkel ismét egy pontra megközelítették a listavezető AZ-t.