Az Eszék két góllal nyert a sereghajtó otthonában

2020.10.03. 16:50
Az Eszék két góllal nyert a sereghajtó Sibenik otthonában (Fotó: nk-osijek.hr, archív)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 6. fordulójában az NK Osijek 2–0-ra nyert a sereghajtó Sibenik otthonában.

HORVÁT 1. HNL
7. FORDULÓ

Sibenik–NK Osijek 0–2 (Miérez 68., 75. – a másodikat 11-esből)

Az NK Osijek Nenad Bjelica kinevezése óta megtáltosodott (mind a három bajnokiját megnyerte), így remek formában várta a sereghajtó Sibenik elleni idegenbeli mérkőzést.

A helyszínen ezúttal nem lehetett ott az eszékiek vezetőedzője, mivel a 49 éves horvát szakember péntek este gerincműtéten esett át. A vendégcsapat játéka ezúttal nem is volt olyan ellenálló, mint az előző mérkőzéseken, nem csoda, hogy az első félidőben egyik kapu előtt sem alakult ki igazán nagy helyzet. Hozzá kell tenni, a rendkívül erős szél sem könnyítette meg a játékosok dolgát, sokszor egy-egy szabadrúgást, szögletet is nehéz volt elvégezni…

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, a vendégek nem nagyon találtak fogást a sereghajtó védelmén. Egészen a 68. percig, amikor is megtört a jég: Mario Jurcevic bal oldali beadása után a legmagasabbra emelkedő Ramón Miérez hat méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 0–1

És ha egy üzlet beindul… Három perccel később a frissen beállt Merveil Ndockytot lökték fel a tizenhatoson belül, egy meglehetősen hosszú videobírózás után pedig büntetőt kapott az Eszék. A labda mögé Miérez állt, és magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtt. 0–2

A folytatásban már nem esett újabb gól, így az Eszék sorozatban a negyedik győzelmét aratta a horvát bajnokságban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: Véget ért a mérkőzés.

90. perc: Hat perc a ráadás.

90. perc: Kleinheisler lövése nem volt pontos.

86. perc: Cseréltek a hazaiak is, Rak és Curic le, Laca és Celic be.

85. perc: A vendégek cseréltek, Bohart Grgic váltotta.

77. perc: Cseréltek a vendégek, Ampemet Alimi váltotta.

75. perc: GÓL! BENT VAN! Ramón Miérez állt a labda mögé, és jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. Labrovic a másik sarok felé vetődött, nem volt esélye. 0–2

74. perc: Több mint egy percig nézte az esetet a játékvezető, de végül megerősítette a döntését, tizenegyest lőhet az Eszék.

73. perc: Lehet, hogy mégsem lesz tizenegyes? A játékvezető visszanézi videón az esetet.

71. perc: Kvesic egy sárga lapot is kapott.

71. perc: Tizenegyest kapott az Eszék! Jurcevic bal oldali beadása után Kvesic ellökte Ndockytot.

70. perc: Cseréltek a vendégek, Erceg helyére Ndockyt állt be.

68. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ ESZÉK! Jurcevic bal oldali beadása után a legmagasabbra emelkedő Ramón Miérez hat méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 0–1

65. perc: Kleinheisler távolról lőtt, de nem találta el a kaput, a labda jóval elszállt mellette.

63. perc: Cserélt az Eszék, Piljt Vukovic váltotta.

A hivatalos nézőszám: 1173 fő.

60. perc: Miérez próbálkozott egy ollózással, de nem talalálta el a labdát, majd Kleinheisler kísérlete után blokkoltak a hazaiak.

59. perc: Bohar előtt adódott lehetőség, de jobbal, 15 méterről nem találta el a kaput.

57. perc: Kleinheisler és Bulat ütközött egyméssal, mind a kettejüket ápolni kell.

54. perc: Kleinheisler jobb oldali lapos beadás után elgurult a labda a csapattársak mögött.

52. perc: Jurcevic bal oldali beadása után tisztáztak a hazaiak.

46. perc: Sahiti rángatta meg, majd rúgta fel Kleinheislert, kapott is érte egy sárga lapot.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.

41. perc: Ampem lövése veszélytelen volt az eszéki kapura.

40. perc: Curic jobb oldali szabadrúgása után Ivusic nyomta szögletre a bal felső sarok felé tartó labdát.

32. perc: Sahiti előtt adódott lehetőség egy jobb oldali beadás után, de egy vendégjátékosba bombázta a labdát.

31. perc: Miérez és Pilj csinált volna meg egy kényszerítőt, de előbbi fennakadt egy védőn, szabadrúgást pedig nem kapott.

27. perc: Végül Kleinheisler jóval a kapu fölé küldte a labdát.

27. perc: Óriási a szél, egyelőre folyton elmozdul a labda, nem tudják elvégezni a szabadrúgást.

26. perc: Pandza sárgult be, Piljt rúgta fel 23 méterre a kaputól.

23. perc: Egy bal oldali beadás után Rak próbálkozhatott, de a lövése után blokkoltak a vendégek.

11. perc: Bohart szerelték a hazaiak a tizenhatoson belül.

6. perc: Kleinheisler próbálkozott a tizenhatoson kívülről, de Labrovic könnyedén védett.

Log into Facebook | Facebook

A hazaiak narancssárga, a vendégek fehér mezben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Az Eszék kezdőcsapata: Ivusic – Igor Silva, Skoric, Majstorovic, Jurcevic – Kleinheisler, Jugovic, Pilj – Bohar, Erceg – Miérez.

A Sibenik kezdőcsapata: Labrovic – Kvesic, Bilic, Pandza, Pajic, Bulat, Curic, Sahiti, Rak, Ampem, Juric.

A mérkőzés játékvezetője Ante Culjak lesz.

Péntek este gerincműtéten esett át Nenad Bjelica, az eszékiek vezetőedzője, aki így ma nem lehet ott a csapatával.

A két csapat legutóbb 2012 májusában feszült egymásnak az első osztályban, akkor 1−1-es döntetlen született Sibenikben. Ez az eredmény most alighanem csalódás lenne az eszékieknek.

Sorozatban a negyedik győzelmét arathatja a horvát élvonalban a 29-szeres magyar válogatott Kleinheisler Lászlót is alkalmazó NK Osijek, amely szombaton az újonc Sibenik vendége lesz.

Az Eszék 3–1–2-es mérleggel a negyedik, a Sibenik 1–1–4-es mutatóval a az utolsó, 10. helyről várja az összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Sibenik–NK Osijek mérkőzés a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában. Tartsanak velünk!