Hosszabbításos vereség

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2006.12.14. 00:33
A találkozó tétje a K-csoport első helye volt: Vologdában a Csevakata 69–53-as győzelmet aratott, ezt kellett volna felülmúlnia a Szeviépnek Szegeden. Az első félidőben Milena Tomova három, Mészáros Kornélia két triplát suhintott be, miközben a vendégek sokat hibáztak kívülről. A nagyszünetet követő percekben a válogatott center, Kajdacsi Judit vezérletével tízpontosra hízott a Tisza-parti együttes előnye. A folytatásban a fizikiailag erős orosz csapat remekül védekezett, az ellenfél palánkja alatt pedig Jaclyn Johnson villogott. A rendes játékidő letelte előtt 16 másodperccel, 77–76-os állásnál Jekatyerina Gyemjagina büntetőből egyenlített, majd a hosszabbításban ugyanő és Lisa Willis megnyerte a meccset a Vologdának.K-CSOPORT
SZEVIÉP-SZEGED - CSEVAKATA VOLOGDA (orosz) 89–95
(25–23, 14–13, 24–19, 14–22, 12–18)
Szeged, 500 néző. V: Gabara (szlovák), Tatics (szerb)
SZEGED: Török 9, Fürész E. 9/3, MÉSZÁROS 24/12, TOMOVA 19/12, KAJDACSI 28. Cs: Russai, Izsák, Szlimák. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
VOLOGDA: GYEMJAGINA 16/6, JOHNSON 24, Makszimenko, Szokolovszkaja 6, Kitizina 10. Cs: Jakovleva 14, WILLIS 19/9, Volkova 6. Edző: Borisz Szokolovszkij

Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–2. 5. p.: 11–11. 12. p.: 28–25. 18. p.: 33–34. 22. p.: 46–36. 26. p.: 54–46. 33. p.: 65–60. 38. p.: 77–74. 42. p.: 81–84
Kipontozódott: Johnson (43. p.), Tomova (45. p.)

Mestermérleg
Peresztegi Nagy Ákos: – Az utolsó leheletünkig küzdöttünk. A döntő pillanatokban nem volt szerencsénk, győzelmet érdemeltünk volna.
Borisz Szokolovszkij: – Elértük célunkat, az első helyen, veretlenül jutottunk tovább.