Válogatott: Vanczák Király-kupán, Hajnal a svédek ellen debütált – zseniális fotók

2016.11.15. 13:38
Kedd este a Svédország elleni felkészülési meccsen négy, korábban meghatározó játékostól búcsúzik a magyar labdarúgó-válogatott: Hajnal Tamás, Juhász Roland, Király Gábor és Vanczák Vilmos hosszú éveken át szolgálta a címeres mezt. Megnéztük, ki mikor mutatkozott be a nemzeti csapatban, s szerencsére mind a négy főszereplőről találtunk korabeli fényképet.

KIRÁLY GÁBOR – 108 mérkőzés a válogatottban

A 40 esztendős mackónadrágos ikon – aki kedd este Juhász Rolandhoz hasonlóan pályára is lép a svédek ellen – 1998. március 25-én az Ausztria elleni felkészülési mérkőzésen debütált címeres mezben. A válogatott Bécsben 3–2-re győzött – többek között a tizenegyest hárító Király Gábornak köszönhetően. Reméljük, az idei Eb-t is megjáró legendánk kedden sem csinál mást, minthogy beáll a kapuba, s véd…KIRÁLY GÁBOR – 108 mérkőzés a válogatottban

A válogatott összeállítása Király első meccsén: Király Gábor – Fehér Csaba, Sebők Vilmos, Hrutka János, Mátyus János – Lisztes Krisztián, Halmai Gábor, Illés Béla – Herczeg Miklós (Kovács Zoltán, 82.), Horváth Ferenc (Tóth Norbert, 89.), Korsós Attila (Hamar István, 85.). Szövetségi kapitány: Bicskei Bertalan.
Forrás: magyarfutball.hu

Király Gábor tizenegyest védett Ausztria ellen az első válogatott meccsén – természetesen már akkor is mackónadrágban (Fotó: AFP)

JUHÁSZ ROLAND – 95 mérkőzés a válogatottban

A Videoton 33 éves középhátvédje több mint tizenkét éve, 2004. április 25-én játszott először a nemzeti együttesben. A Japán elleni zalaegerszegi találkozón (3–2) kezdőként kapott lehetőséget, s a 67. percben gyönyörű gólt fejelt Huszti Szabolcs beadásából. Királyhoz hasonlóan Bernd Storck szövetségi kapitány őt is kezdőként küldte pályára Svédország ellen.

A válogatott összeállítása Juhász első meccsén: Szűcs Lajos – Stark Péter (Kuttor Attila, a szünetben), Molnár Balázs (Dvéri Zsolt, a szünetben), Juhász Roland – Simek Péter (Kiss Zoltán, 61.), Lipcsei Péter, Tóth Balázs, Huszti Szabolcs – Gera Zoltán (Hercegfalvi Zoltán, a szünetben), Tóth Mihály (Torghelle Sándor, 82.), Sebők József (Farkas Balázs, a szünetben). Szövetségi kapitány: Lothar Matthäus.

Juhász Roland számára emlékezetes volt a Japán elleni mérkőzés – ezt követően még ötször talált be címeres mezben (Fotó: NS-archív)

VANCZÁK VILMOS – 79 mérkőzés a válogatottban

A 33 éves bekk – akit a védelem bármely posztján be lehetett vetni – 2004. november 30-án a thaiföldi Király-kupán futballozott először a magyar válogatott szerelésében, a Szlovákiától elszenvedett 1–0-s vereség során. A bangkoki minitornán egyébként a harmadik helyen végzett a válogatott Lothar Matthäus vezetésével. Vanczák a svédek ellen nem lép pályára.

A válogatott összeállítása Vanczák első meccsén: Vlaszák Géza – Kriston Attila (Nikolov Balázs, a szünetben), Stark Péter, Juhász Roland, Vanczák Vilmos (Waltner Róbert, 88.) – Tóth Balázs, Vadócz Krisztián (Kerekes Zsombor, 66.) – Simek Péter, Vincze Ottó, Rósa Henrik (Koplárovics Béla, 54.) – Kovács Péter (Rajczi Péter, 66.). Szövetségi kapitány: Lothar Matthäus.

Vanczák Vilmos (balról a második az alsó sorban) Thaiföldön mutatkozott be (Fotó: NS-archív)
A helyi gyerekek is élvezték a mieink tréningjét (Fotó: NS-archív)

HAJNAL TAMÁS – 59 mérkőzés a válogatottban

A Ferencvárost erősítő 35 éves középpályás épp Svédország ellen kapott először szerepet a válogatottban – ám Vanczákkal egyetemben kedden ő is csak az oldalvonal mellől tekintheti meg az összecsapást. A 2004. október 9-i meccsen Hajnal az 55. percben Molnár Balázst váltotta, de ő sem tudott csodát tenni, a mieink 3–0-ra kikaptak Henrik Larssonéktól Stockholmban.

A válogatott összeállítása Hajnal első meccsén: Király Gábor – Gyepes Gábor, Stark Péter, Tóth András, Bodnár László (Fehér Csaba, 80.) – Dárdai Pál, Molnár Balázs (Hajnal Tamás, 55.), Gera Zoltán, Bodor Boldizsár – Torghelle Sándor (Kovács Péter, 69.), Szabics Imre. Szövetségi kapitány: Lothar Matthäus.

Sajnos Hajnalról csak a második válogatott mérkőzésén, Málta ellen készült fotó – egy hónappal a debütálása után (Fotó: NS-archív)
Micsoda legendák! Matthäus, Dárdai és Hajnal edzésen (Fotó: NS-archív)