Győzedelmes évzáró Cipruson az U21-eseknél

2017.11.14. 14:51
A magyar U21-es labdarúgó-válogatott győzelemmel búcsúztatta az évet: a mieink 2–0-ra nyertek Cipruson Európa-bajnoki selejtezőn. Sallói Dániel kulcsszereplő volt, góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
Ciprus–MAGYARORSZÁG 0–2 (0–0)

Larnaca, AEK Aréna. Vezette: Fesnic (román)
CIPRUS: Hrisztodulu – Wheeler, Artimatasz, Karo (Andreu, 62.), Pszaltisz (Kumisz, 56.) – Kirjaku, Kuszulosz – Papajorgiu, Spoljarics, Frangu (Joszifidisz, 76.) – Pittasz. Szövetségi edző: Nikosz Androniku
MAGYARORSZÁG: Demjén – Hegedűs, Kecskés, Tóth B. (Katona, 82.) – Szivacski, Haris (Korozmán, 89.), Gazdag, Szoboszlai, Szalai A. – Sallói, Bíró (Kundrák, 74.). Szövetségi edző: Michael Boris
Gólszerző: Sallói (50.), Haris (80.)
Kiállítva: Artimatasz (88.)

A csoport másik mérkőzésén: Törökország–Belgium 1–2

Nekiugrott a ciprusi válogatott a magyar csapatnak, és jó tíz percig szinte át sem jöttünk a felezővonalon. Az más kérdés, hogy sok veszély nem volt a hazaiak támadásaiban, de a szögleteik azért nem voltak veszélytelenek.

Aztán lényegében az első támadásunkból megszerezhettük volna a vezetést, ám Szoboszlai óriási helyzetben fölé lőtt. A 20. percre megváltozott a játék képe, többnyire már a ciprusi térfélen zajlott a játék. A 34. percben Sallói szemfüles labdaszerzése után Gazdag lőhetett volna gólt, de hibázott. Alig egy perccel később Demjén remek védése akadályozta meg, hogy Artimatasz vezetést szerezzen Ciprusnak.

Nem volt magas színvonalú a játék az első félidőben, de az látszott, hogy a magyar csapat kicsit bátrabb játékkal legyőzhetné ellenfelét.

És a második félidőben korán meg is tette az ehhez szükséges első lépést. Valamelyest határozottabb magyar csapat futott ki ugyanis a pályára, és az 50. percben megszerezte a vezetést egy szabadrúgás után. Már Szoboszlai lövésre remek volt, alig tudott beleérni a ciprusi kapus a labdába, a kipattanóra érkezett Bíró, és bár ő még nem tudta belőni, Sallói Dániel megoldotta. 0–1

A vezetés megnyugtatta a magyar csapatot, a ciprusiakban viszont nem volt kellő hatékonyság, és hiába nyomtak, helyzetbe már nem kerültek. A magyarok kontrái viszont életveszélyesek voltak, Bíró és Sallói is óriási helyzeteket hagytak ki. Végül a 80. percben eldőlt a meccs, mert újabb remek akció végén Sallói kiváló passzát Haris Attila gólra váltotta. 0–2

Az 88. percre még jutott egy ciprusi kiállítás, és az ötperces hosszabbításban akár ki is tömhettük volna a hazaiak kapuját, de a legnagyobb helyzeteket is elpuskáztuk. A meccset teljesen feladó hazaiak a végét várták, csak Hrisztodulu kapus tartotta bennük a lelket.

Győzelmével a magyar U21-es válogatott négy meccs után nyolcpontos és veretlen az Eb-selejtezőben.

MÁSODIK FÉLIDŐ

95. perc: Vége a mérkőzésnek, idegenben gyűjtöttük be a három pontot. 0–2
93. perc: MI MARADT KI!
Előbb Szoboszlai hibázott ziccert, majd a kipattanó után némi passzjáték következett, végül Sallói lövését szedte ki óriási bravúrral a kapus.
90. perc: ÖT PERC LESZ A HOSSZABBÍTÁS.
89. perc: Harist
gyorsan le is cserélték, helyette Korozmán jött az utolsó percekre.
88. perc: PIROS! Artimatasz
kaszálta el kegyetlenül Harist, ezért a bíró azonnal kiállította a ciprusi játékost.
83. perc:
Reméljük, a ciprusiak nem egyenlítenek ki a kétgólos hátrányból, mint legutóbb a svédek.
82. perc:
Cserélt a magyar válogatott, Tóth Bence helyett Katona Máté jött.
80. perc: GÓÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZETÜNK!
Az utóbbi percekben nagyon nyomtunk már, a levegőben lógott a gól. Sallói cselezett szépen a tizenhatoson belül, már az alapvonal közelében járt, amikor remekül középre gurított, ahol érkezett Haris, és 8 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 0–2
78. perc: Szoboszlai
lőhetett 23 méterről, de kicsivel fölé ment a labda.
76. perc:
A harmadik csere a ciprusiaknál. Frangu helyett Joszifidisz.
76. perc: Haris kapott sárga lapot, mert felrúgta Frangut.
74. perc:
Cserélt a magyar csapat is, Bíró helyett Kundrák Norbert a pályán.
71. perc: TE JÓ ÉG! Sallói
kapott a ciprusiaktól egy labdát a hazai tizenhatos előtt, kimozdult a kapus, ezért a Kansas City csatára úgy gondolta, átemeli fölötte. Ez sikerült is, de a labda egy méterrel a jobb kapufa mellett pattogott mellé...
68. perc: Tóth Bence
ütközött szerencsétlenül a magyar tizenhatos sarkánál, ezért ápolni kellett.
68. perc: Frangu
fejelhetett volna a magyar kapu torkában, de sikerült előle menteni.
65. perc: ÓRIÁSI LEHETŐSÉG MARADT KI. Szoboszlai
adott remek labdát a mellette futó Bírónak, aki akár passzolhatott is volna, de inkább lőtt, csak a kaput nem találta el.
62. perc:
Újabb ciprusi csere, Andreu érkezett a megsérült Karo helyére.
60. perc:
Kisebb kakaskodás alakult ki, végül a bíró sárga lapot mutatott fel Szoboszlainak és Wheelernek.
58. perc: Szalai
ütközött Karóval, akit ápolni kellett egy darabig.
56. perc:
Ciprus cserélt, Pszaltisz helyett Kumisz a pályán.
53. perc: Papajorgiu
vállalkozott csavart lövésre a tizenhatos bal sarkától, de kicsivel célt tévesztett.
50. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZETÜNK!
A szabadrúgást Szoboszlai lőtte el a sorfal mellett, Hrisztodulu csak belekapott, éppen Bíró elé, aki közelről a kapu irányába terelte a labdát, amely nem biztos, hogy bement volna, de jött Sallói, aki egy lépésről begyötörte. 0–1
49. perc:
Remek helyzetből jöhetett szabadrúgással a magyar csapat, 17 méterre a ciprusi kaputól.
46. perc:
Mindjárt egy magyar szöglettel, amelyet Szoboszlai ívelt középre, de embert nem talált.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, a színvonal nem verdesi az eget, egyelőre gól nélküli döntetlen. 0–0
42. perc: Gazdag
vette észre, hogy Hrisztodulu kicsit kint áll, megpróbálta felette a hálóba ívelni 14 méterről, de a ciprusi kapus bravúrral szögletre mentett.
41. perc: Sallói
harcolt a ciprusi alapvonalnál, jutalma egy szöglet lett. A szöglet jól érkezett középre, de Hrisztodulu kiöklözte a veszélyzónából.
40. perc:
A sokadik ciprusi szöglet érkezett, ezúttal kombinációval próbálkoztak, de nem sok sikerrel.
38. perc: Spoljarics
végezhetett el szabadrúgást jó messze a magyar kaputól, viszont szemfülesen észrevette, hogy Demjén már indulna lehúzni a beadást, ezért kapura ívelt. Szerencsére a magyar kapus még idejében visszaért.
35. perc: NAGY VÉDÉS!
Jobb oldali szöglet után Artimatasz fejelhetett, csakhogy a léc alá tartó fejest Demjén nagy bravúrral szögletre ütötte.
34. perc: HELYZET! Sallói
szerzett labdát a ciprusi tizenhatoson belül, okosan visszagurított az érkező Gazdagnak, aki 8 méterről éppen a kapu közepében ácsorgó Hrisztodulu kezébe lőtt. Óriási lehetőség volt.
31. perc:
Jobb oldalról jött a ciprusi beadás, Hegedűs pedig remekül mentett fejjel. A szöglet után újabb szöglet következett, Frangu beadását Kirjaku megcsúsztatta, de a kapunk előtt mindenki lemaradt róla.
26. perc: LÖVÉS! Haris
vállalkozott lövésre vagy 30 méterről, és a labda csak kicsivel ment el a jobb alsó mellett, igaz, a kapus rajta volt.
25. perc: Bíró
nyargalt egy hosszúnak tűnő indítás után, de már csak az alapvonalon túl érte el.
23. perc:
Most átvettük a játék irányítását, de Gazdag beadása lecsúszott, jöhettek a ciprusiak.
21. perc:
Szöglethez jutott a magyar csapat, de a kombináció meglehetősen gyengére sikerült...
16. perc: Kuszulosz
lőtt távolról, a gyenge lövés megpattant egy magyar lábon, így lett szöglet.
15. perc:
A helyzetünkig szinte át sem jutottunk a felezővonalon, de az utóbbi időben a ciprusiak már nem nyomnak olyan erősen.
9. perc: MEKKORA HELYZET! Sallói
ment el a bal oldalon, ügyesen becselezte magát a tizenhatoson belülre, laposan középre játszott, Szoboszlai pedig senkitől sem zavartatva 8 méterről fölé lőtt.
7. perc: Spoljarics
ívelt be szabadrúgást a magyar tizenhatoson belülre, de Demjén gond nélkül lehúzta a labdát.
5. perc: Kirjaku
kapott remek indítást a bal szélen, de Hegedűs ügyesen kibillentette, így felszabadult a magyar kapu.
2. perc: Wheeler
ment el a bal oldalon, erőszakosan középre húzott, majd középre adott, de a védőink felszabadítottak.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ciprusiak tiszta kékben, a magyar csapat piros-fehér-zöldben játszik.

A magyar válogatott 20 fős kerete
Kapusok: Bese Balázs (Budaörs), Demjén Patrik (MTK Budapest), Zima Ádám (Dorog)
Védők: Gergényi Bence (Bp. Honvéd), Hegedűs János (Puskás Akadémia), Kecskés Ákos (Termalica), Pávkovics Bence (Újpest FC), Szalai Attila (Mezőkövesd-Zsóry), Tóth Bence (Videoton FC)
Középpályások: Csernik Kornél (Ferencváros), Gazdag Dániel (Budapest Honvéd), Haris Attila, (Balmazújváros), Katona Máté (MTK Budapest), Kleisz Márk (Vasas), Szivacski Donát (Vasas), Szoboszlai Dominik (Liefering)
Támadók: Bíró Bence (Guimaraes), Korozmán Kevin (MTK Budapest), Kundrák Norbert (Ferencváros), Sallói Dániel (Sporting Kansas City)