U21: a Fradi-csatár duplázott, négygólos magyar győzelem

2012.06.05. 20:52
A magyar U21-es válogatott Eb-selejtezőn 4–0-ra győzött Liechtenstein ellen. A mieink már a 10. percben 2–0-ra vezettek, köszönhetően a ferencvárosi csatár, Beliczky Gergő duplájának.

A törökök múlt heti 1–0-s legyőzése után ma Liechtenstein ellen idegenben megszerezte második győzelmét a magyar U21-es labdarúgó válogatott az Eb-selejtező 7. csoportjában.

A Róth Antal szövetségi edző irányította együttesnek nem jelentett akadályt a szerény játékerőt képviselő liechtensteiniek legyőzése, ugyanis már 13 perc elteltével 3–0-ra vezetett a magyar csapat. Különösen Beliczky Gergő volt elemében, a csatár ugyanis a 8. és a 10. percben is betalált.

A harmadik magyar gól az MTK játékosa, Kálnoki Kis Dávid nevéhez fűződött, a 4–0-s végeredményt pedig Iszlai Bence állította be a meccs hajrájában. A magyar csapatból több kulcsjátékos hiányzott, hiszen Gulácsi Péter, Simon Ádám, Kádár Tamás, Futács Márkó és Kovács István eltiltás miatt nem futballozhatott, de hiányuk nem érződött meg az együttes játékán.

A találkozónak a továbbjutás szempontjából már nem volt tétje, hiszen az már korábban eldőlt, hogy egyik válogatott sem juthat tovább.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
7. CSOPORT
LIECHTENSTEIN–MAGYARORSZÁG 0–4 (0–3)
Eschen, 1000 néző. Vezette: Bindels (De Carolis , Vivas- luxemburgiak)
MAGYARORSZÁG: Megyeri – Szolnoki, Kálnoki Kis, Litauszki, Sváb – Bódi (Balázs B. 65.), Iszlai, Fiola, Gosztonyi – Tischler (Radó 65.), Beliczky. Szövetségi edző: Róth Antal
Gólszerző: Beliczky (0–1) 8., Beliczky (0–2) 10., Kálnoki Kis (0–3) 13., Iszlai (0–4) 90.