U19-es Eb: német és szerb továbbjutás a B-csoportból

2014.07.25. 22:34
Németország és Szerbia jutott be a legjobb négy közé Portugáliával és Ausztriával együtt az U19-es labdarúgó Európa-bajnokságon.

Ukrajnának nem feltétlenül kellett nyernie a továbbjutásához, elég lett volna az is számára, hogy Szerbia ne győzzön Bulgária ellen. A 86. percig így annak ellenére sem került bajba, hogy a tornán immár ötgólos Davie Selke duplájával 2–0-ra vezetett ellene Németország.

A másik mérkőzésen egészen eddig 0–0 volt, ekkor azonban Sztanisa Mandics góljával előnybe került Szerbia, és mivel egyik mérkőzés állása sem változott már a hátralévő időben, Szerbia csatlakozott Portugáliához, Ausztriához és Németországhoz az elődöntő mezőnyében.

A harmadik helyen végző Ukrajna azzal kárpótolhatja magát, hogy – a másik csoportban szereplő Magyarországhoz hasonlóan – kiharcolta a részvételt a jövő évi U20-as világbajnokságra.