A Barátok közt miatt csúszhat a magyar-portugál

2009.08.31. 15:40
Címkék
Vita robbant ki a magyar szövetség és a labdarúgó-válogatott soron következő két világbajnoki selejtezőjét közvetítő RTL Klub között a jövő szerdai, portugálok elleni összecsapás 20.45 órára tervezett kezdési időpontjáról. Akár az is megtörténhet, hogy csúsztatva kerül képernyőre a sorsdöntőnek ígérkező találkozó.

 

(Fotó: Németh Ferenc)
(Fotó: Németh Ferenc)
Az MLSZ tájékoztatása szerint a vendégek azt kérték, hogy – a magyar csatornának is megfelelő – 21.30-kor kezdődjön a meccs, ennek a szövetség azért nem tett eleget, mert ez a portugáloknak jelentett volna előnyt. Erwin Koeman szövetségi kapitány kifejezett kérésére eredetileg is 20.45 órára tervezték a meccset.

„Meglepő, hogy a szövetség ezúttal nem vette figyelembe szempontjainkat, sőt kifejezetten az ezzel kapcsolatos kérésünk és több javaslatunk ellenére döntött olyan időpont mellett, amely egyébként a mérkőzést szintén közvetítő portugál csatornának sem ideális" – mondta az origo internetes portálnak Rényi Ádám, a kereskedelmi csatorna kommunikációs igazgatója.

A közvetítés tervezett kezdési ideje 21.30, de mint Rényi hozzátette: „Az RTL Klub a műsorváltozás jogát fenntartja."

Szavaira reagálva Serényi Péter MLSZ-sajtófőnök az MTI-nek elmondta: elsősorban a szakmai szempontokat kell figyelembe venni a kezdési időpont kijelölésekor.

A szextettjében második, pótselejtezőt érő helyen álló magyar válogatott szombaton 20 órától a svédeket fogadja a Puskás Ferenc Stadionban, ezt a mérkőzést élőben közvetíti a csatorna, míg négy nappal később 20.45-től a portugálokat látja vendégül ugyanott Erwin Koeman együttese. Utóbbi élő közvetítése még kérdéses a csatornán hétköznap futó szappanopera miatt.
Legfrissebb hírek

Az Audi F1-es bemutatóautóját láthatták az érdeklődők a Széchenyi István Egyetemen

F1
4 órája

MK-döntő: A Fradi 25-ödször vagy a ZTE másodszor; Bárány Donát: Nemcsak a sérülésem, a hangulatom is egyre javul

E-újság
4 órája

Szombati sportműsor: FTC–ZTE Mol Magyar Kupa-döntő a Puskás Arénában

Minden más foci
5 órája

Légmell után a történelemért – Simon Zoltán publicisztikája

Kerékpár
5 órája

Kézilabda: Tóth Rajmond kilenc gólt lőtt csapatában – körkép

Kézilabda
5 órája

Asztalitenisz-vb: Szőcs Bernadette vezetésével elődöntős a román válogatott

Egyéb egyéni
5 órája

Kétgólos hátrányból fordított a kiesés elől menekülő Levante

Spanyol labdarúgás
5 órája

16 éves csodacsere nyerte meg a meccset a Lensnak

Francia labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik