Olimpia: újabb hihetetlen kínai világcsúcs az uszodában

2012.08.04. 20:59
A világbajnok kínai Szun Jang 14:31.02 perces hihetetlen világcsúccsal nyerte meg a férfi 1500 méteres gyorsúszást – korábbi világcsúcsán (14:34.14) több mint három másodpercet javított, a második helyezett Ryan Cochrane-re majdnem fél uszodahosszat vert rá. A bronzérem a pekingi bajnok Uszama Mellulié lett.

A rajtnál véletlenül túl korán a vízbe ugró, de a kizárást az új rajttal megúszó kínai a táv nagy részén a tavalyi sanghaji vb-n felállított saját világcsúcsának részidején belül úszott, volt, hogy két testhosszal is a rekordidőt jelző digitális sárga vonal előtt haladt, és ezt a különbséget a célig meg is tartotta.

A szám döntőjét magyarok nélkül rendezték meg, a pénteki előfutamban Gyurta Gergely a 12., Kis Gergő pedig a 19. helyet szerezte meg.