A Kemény-csapat Montenegrótól is kikapott

2012.07.31. 10:54
Nagy Viktor (pirosban) a meccs közben állt a kapuba, de nem tudta megakadályozni a montenegrói győzelmet (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar férfi vízilabda-válogatott 11–10-es vereséget szenvedett Montenegrótól a pólótorna B-csoportjának 2. fordulójában. Kemény Dénes együttese ezzel második vereségét szenvedte el a tornán. A magyar válogatott ezúttal is csak futott az eredmény után, és még egyszer sem vezetett a 2012-es olimpiai játékokon. Igaz, ezúttal legalább az utolsó negyedre felpörgött a csapat.

TEKINTSE MEG ONLINE KÖZVETÍTÉSÜNKET A MÉRKŐZÉSRŐL!

A 2012-es Európa-bajnokságon fájó vereséget szenvedtünk Montenegrótól. Az eindhoveni kontinenstorna elődöntőjében 14–13-ra kapott ki a végül bronzérmes magyar válogatott a montenegróiaktól. Akkor egy bizonyos Mladan Janovics okozta a legtöbb fejfájást a mieinknek: reméltük, hogy ma nem hagyjuk, hogy öt gólt szerezzen.

Nem is hagytuk, helyette azonban a társak közteherviseléssel oldották meg a magyar verést...

Merthogy ezúttal is nyögvenyelősen kezdte a mérkőzést a magyar válogatott. Játékosaink lomhán és pontatlanul játszottak, aminek következtében Montenegró hamar meglépett két góllal, Kemény Dénes együttese pedig ezúttal is végig csak zárkózhatott az eredmény után.

KEMÉNY: EZÚTTAL IS A VÉDEKEZÉSEN MENT EL
Kemény Dénes ezúttal is az ajándékba adott gólokban látta a vereség fő okát.

„Lényegesen jobban játszottunk, mint a szerbek ellen, de az eredményjelző az igazságot mutatja. Ha negyedenként egy-egy gólt ajándékozunk az ellenfeleknek, akkor nem tudunk nyerni. Ezúttal is lőttünk tíz gólt, de kevésnek bizonyult, ez mindent elmond a mérkőzésről...” – mondta Kemény Dénes a Montenegró ellen 11–10-re elveszített meccs után.

„Még nincs semmi veszve, a most a következő mérkőzésre kell koncentrálni, a románok ellen” – mondta a kapitány már az MTI-nek.

A második negyed közepén Alekszandar Ivovics góljával 5–3-s vezetésre tett szert ellenfelünk, ami után végig megtartotta egy-két gólos előnyét. Az első két játékrészben ezúttal is rosszul játszott a magyar csapat (pedig kaptuk rendesen a fórokat...), talán a Montenegró és Szerbia közötti játéktudásbeli különbség miatt tudtunk szorosabb meccset játszani mint a szerbekkel, akik ellen valljuk be: esélyünk sem volt.

Aztán a harmadik negyedben már hárommal is vezetett Montenegró (5–8), ami után örömteli esemény történt: a magyar férfi pólócsapat megérkezett az olimpiára! Hárai Balázs gyorsan kihasznált egy fórt, a negyed végén pedig Biros Péter góljával ismét csak egy volt a magyar csapat hátránya.

Az utolsó negyedben azonban nem sikerült egyenlítenünk, pedig az utolsó percben fórhoz is jutottunk. Amikor azonban nagyon kellett volna, Varga Dénes keze megremegett, s gyengén a lécre lőtt.

Két mérkőzés után nulla ponttal áll a címvédő magyar csapat a londoni olimpián, de ha a második hétre fel tudunk pörögni, a ki-ki mérkőzéseken már bármi lehet.

EZ TÖRTÉNT A MÉRKŐZÉSEN

1. NEGYED

Az első percekben szinte kapura lövés sem volt a mérkőzésen. Mindkét oldalon a centereket hozták játékba, de vagy a bekk szerelt vagy egy védőtárs segített be. Sajnos először a montenegróiak nyugodtak meg, mert miután Biros Péter kihagyott egy ziccert, Drasko Brguljan emberelőnyből megszerezte a találkozó első gólját. Hosnyánszky Norbert azonban hamar egyenlített – szintén fórból.

KÁSÁS: ŐK LETTEK ERŐSEBBEK

A vereséget követően Kásás Tamás elmondta, hogy az ellenfelek lettek jobbak, nem mi gyengébbek.

„Mindenki láthatta, mi is éreztük, mekkora volt a különbség az első és a második meccsünk között. Erővel bírjuk, most viszont jobban felpörögtünk. Nem mi lettünk gyengébbek, hanem az ellenfelek jöttek fel, és lett kiegyenlítettebb a mezőny. Akik nem nyertek fontos tornát vagy keveset, esetleg régen nyertek, azok rendkívül motiváltak" – mondta a meccs után Kásás Tamás.

Falra festettük... A negyed közepén Mladen Janovics bemutatott egy technikailag tökéletesen kivitelezett ejtést. Jelezve, hogy ezúttal is meg akar szórni minket. 1–2

A negyed végén aztán Biros Péter gondoskodott arról, hogy ne hátrányban vonuljunk szünetre. A megnyitón a magyar zászlót vivő Fácán szintén gólt ejtett. 2–2

2. NEGYED

Egy perc sem telt el a második negyedből, és ismét a montenegróiak szerezték meg a vezetést. Egy kiállítás után Alekszandar Ivovics gyorsan eszmélt, és közelről bevette Szécsi Zoltán kapuját. Szerencsére Varga Dániel válasza hamar érkezett a másik oldalon. 3–3

A negyed közepén Predrag Jokics nemes egyszerűséggel bevágta hat méterről, majd nem sokkal később Ivovics fórból volt ismét eredményes, és máris kétgólos hátrányban volt a magyar csapat. 3–5

Kásás Tamás kissé szerencsés góljával zárkóztunk ismét, de Brguljan rossz kézről ismét kilőtte a hosszú sarkot emberelőnyben. Nem tudtuk utolérni Montenegrót. 4–6

A negyed végén végre egy nagyon szép gólt is szereztünk, igaz, ez is csak egyet ért: Kiss Gergelytől érkezett a bejátszás a középen megúszó Varga Dánielhez, aki közelről a kapuba pofozta a labdát. 5–6

3. NEGYED

Nem tudtunk jól kezdeni egyetlen negyedet sem: Boris Zlokovics befordult centerben, s visszaállította a kétgólos különbséget. Majd Brguljan használt ki egy fórt. 5–8

Hárai Balázs harcolt ki egy kiállítást centerben, majd a gyorsan elvégzett szabaddobás után ő vette be közelről Milos Scsepanovics kapuját. 6–8

Megvolt a lehetőségünk, hogy tovább zárkózzunk, de hiába védekeztünk ki egy-két támadást, emberelőnyös helyzeteket is hibáztunk, és amúgy is pontatlanul játszottunk elöl. A montenegróiak ziccereket hibáztak, kapufákat lőttek, úgyhogy kicsit örülhettünk is annak, hogy nem lett nagyobb a különbség a két csapat között.

Aztán elérkezett egy újabb magyar előny, egy újabb kulcspillanat, Kemény Dénes szövetségi kapitány pedig időt kért, ami bejött: egy nagyon szépen végigjátszott fór végén Steinmetz Ádám húzta a kapuba a labdát a falból. Sajnos azonban ezt a másik oldalon is megtette Vladimir Gojkovics. 7–9

Élesedett a küzdelem: a harmadik negyed vége előtt Biros fórból bevágta, így az utolsó negyed előtt csak egy gól a hátrányunk. 8–9

4. NEGYED

Már csak egy jó kezdés kellett volna a negyedik negyedben...

De ezúttal is a montenegróiak szerezték az első gólt: Mladan Janovics kíméletlenül vágta be a jobb felsőbe a megítélt ötméterest. A másik oldalon Biros Péter szintén büntetőből állította vissza az egygólos különbséget. 9–10

De továbbra is futunk csak az eredmény után: Alekszandar Radovics fórból belőttr, ami után könnyen elmehetett volna végleg a meccs. Szerencsére azonban nem egész három perccel a vége előtt Hárai ismét egyre zárkóztatta a mieinket. 10–11

Ötven másodperccel a vége előtt emberelőnybe kerültünk, de Varga Dénes gyenge lövése csak a kapufán csattant.

VÉGE! Kikaptunk.

OLIMPIA 2012
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MONTENEGRÓ–MAGYARORSZÁG 11–10 (2–2, 4–3, 3–3, 2–2)
London, vízilabda-aréna, 5000 néző. Vezette: Borell (spanyol), Flahive (ausztrál)
MONTENEGRÓ: SCSEPANOVICS – Paskovics, M. JANOVICS 2, A. IVOVICS 2, Zlokovics 1, Gojkovics 1, DRASKO BRGULJAN 3. Csere: N. Janovics, Jokics 1, Petrovics, Radovics 1, Draskovics
MAGYARORSZÁG: Szécsi – Kásás 1, BIROS 3, Varga T., Hárai 2, Kiss G., Madaras. Csere: Nagy V. (kapus) – Hosnyánszky 1, STEINMETZ Á. 1, Varga Dénes, VARGA DÁNIEL 2, Szivós
Gól – emberelőnyből: 13/7, ill. 12/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Petrovics (18. p.), Jokics (27. p.), Varga Dániel (28. p.). A. Ivovics (30. p.)