Fantasztikus hajrá! A magyar női pólósok legyőzték Kínát

2012.08.01. 15:07
Drávuczék a vb-ezüstérmes ellen javíthatnak (Fotó: MTI)
A londoni női vízilabdatornán Magyarország szoros csatában, a mérkőzés végén fordítva, 11–10-re legyőzte Kínát, ezzel megszerezte első győzelmét az A-csoportban. Szűcs Gabriella négy góllal vette ki részét a sikerből, de a végén Bujka Barbara klasszisgólja döntött.

ONLINE KÖZVETÍTÉS A MÉRKŐZÉSRŐL!

Előre tudtuk, hogy a női olimpiai vízilabdatornán bármi megtörténhet, gyakorlatilag a nyolcból hét csapat odaérhet az érmes helyekre. Éppen ezért Kína ellen is nyerhetett Merész András együttese, ehhez azonban kiváló játékra volt szükség.

Ez a kiváló játék a találkozó elején meg is volt – csak éppen kínai oldalon. A magyar csapat álmosan kezdett, a kínaiak pedig rendkívül pörgősen játszottak, szétúsztak minket, amikor pedig nem megúsztak, akkor féltávolról szétlőtték a magyar kaput – az első negyed után vezettek is két góllal.

Sajnos hátul az első szünet után is hatástalanok voltunk a kínai támadások ellen, s félő volt, hogy ellép ellenfelünk, amely Szun Huj-ci góljával már három góllal, 7–4-re vezetett.

A második negyed közepén aztán stabilizálta védekezését a magyar válogatott, amiben az is hatalmas szerepet játszott, hogy a gyengén teljesítő Bolonyai Flóra helyére Gangl Edina érkezett a kapuba.

Védekezésben ezután nagyon jól zártunk, a támadásokban azonban továbbra is pontatlanok voltunk. Szinte alig tudtuk megjátszani centereinket, így emberelőnybe is ritkán kerültünk. Ilyenkor azonban át kell lőni a zónázó védelmet, és erre természetesen rájöttek a Merész-lányok is.

A harmadik negyedben Szűcs Gabriella például szenzációs volt, háromszor vette be a kínai kaput, s a magyar csapat megérkezett a kínaiak nyakára.

Az utolsó negyedben 10–10 után igazi adok-kapok vízilabda ment, a csapatok föl-le úsztak, de újabb gólt elég sokáig nem tudtak szerezni. Talán éppen ezért kért időt Merész András úgy is, hogy nem voltunk fórban – három és fél perccel a mérkőzés vége előtt.

Ékkor már érezhető volt, hogy aki a következő gólt szerzi, óriási lépést tesz a győzelem felé. Az izgalmas meccsen aztán Bujka Barbara zseniális helyzetfelismerése döntött: centerünk másfél perccel a vége előtt váratlan, kanalazó mozdulattal tette kapura a labdát, amely áthaladt a gólvonalon.

Először vezetett magyar pólócsapat a londoni olimpián – pedig ez összesen már a negyedik meccsünk volt. De a mostani találkozó szempontjából a legjobbkor, a kínaiaknak ugyanis már nem volt válaszuk.

A magyar női válogatott legközelebb pénteken, a spanyol válogatott ellen játszik – az lesz az utolsó csoportmérkőzés a kieséses szakasz előtt.

EZ TÖRTÉNT A MÉRKŐZÉSEN

1. NEGYED

A magyar együttes az első percekben alig tudott veszélyes lövőhelyzetet kialakítani, de kínaiak is csak emberelőnyből tudták bevenni a magyar kaput. Kao Ao használta ki a fórt, nem sokkal később azonban Czigány Dóra egy gyönyörű átlövéssel egyenlített. 1–1

Sajnos a rendkívül pörgős kínaiakkal a folytatásban nem tudtunk mit kezdeni. Szün Ja-ting és Szun Huj-ci találatával a negyed közepére már kettővel vezetett az ellenfél. A távoli lövéseink hatástalanok voltak, az első Czigány-gól kivételével nem úgy sültek el a magyar kezek, mint mondjuk az amerikaiak ellen. 1–3

Szerencsére a negyed második felére legalább a védekezésünket sikerült stabilizálni, elöl azonban továbbra is hatástalanok voltunk – pedig kétszer emberelőnybe is kerülhettünk.

2. NEGYED

Szun Jü-csün a negyed elején egyből bevette a magyar kaput, amire Szűcs Gabriella parádés átlövéssel válaszolt. 2–4

Sajnos a folytatásban futószalagon érkeztek a kínai gólok. Ellenfelünk nagyon jól játszott, minden támadásban kiharcolt egy emberelőnyt, amit kíméletlenül értékesített. Szun Jü-csün és Ma Huan-huan találatára azonban Keszthelyi tudott válaszolni kétszer is. 4–6

zun Huj-ci átlövésből azonban háromgólosra növelte a kínai előnyt. A labdával nem nagyon találkozó Bolonyai Flórát le is kapta Merész András szövetségi kapitány, a kapuba Gangl Edina érkezett a második negyed közepén. 4–7

Csabai Dóra a negyed végén betalált, így ekkor még semmi sem volt veszve. 5–7

3. NEGYED

A negyed elején elhoztuk a labdát, ami azért volt fontos, mert így nem emberhátrányban kezdtük a játékrészt. Ráadásul Szűcs pattintott a kapuba, egy gólra zárkóztatva a mienket. Sajnos azonban a következő kínai emberelőnyből ismét betalált ellenfelünk. 6–8

A negyed közepén aztán Szűcs szétlőtte a jobb felsőt, majd Keszthelyi a kígyótérről ejtett a kínai kapuba. Egyenlített tehát a magyar válogatott! 8–8

Kevesebb mint egy perccel a negyed vége előtt azonban emberelőnybe kerültek a kínaiak, amit egy okos időkérés után ki is használtak. Érkezett azonban Szűcs, és negyedbeli harmadik találatával ismét egyenlített. 9–9

Vang Jing góljával azonban ismét vezetést szereztek a kínaiak. Az utolsó negyedben azonban még fordíthatunk. 9–10

4. NEGYED

A negyedik negyed elején aztán ismét egyenlített a magyar csapat: Czigány használta ki gyorsan az újabb előnyt, jobbról a jobb felsőbe bombázott. 10–10

Bujka Barbara klasszisgóljával vezetünk! A londoni olimpián először vezet magyar pólócsapat! 11–10

Vége! Nyertünk!

OLIMPIA 2012
NŐI VÍZILABDA, A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–KÍNA 11–10 (1–3, 4–4, 4–3, 2–0)
London, vízilabda-aréna, 4500 néző
Vezette: Sztavridisz (görög), Dreval (orosz)
MAGYARORSZÁG: Bolonyai – Czigány D. 2, KESZTHELYI 3, MENCZINGER K., BUJKA B. 1, SZÜCS G. 4, Drávucz. Cs: GANGL (kapus), Takács O., Tóth I., Antal, Csabai 1, Kisteleki H. Szövetségi kapitány: Merész András
KÍNA: Jang Csün – Vang Csi 1, Ma Huan-huan 2, Kao Ao 1, He Csin, Szun Ju-csün 2, Teng Fej. Cs: Liu Ping, Szun Ja-ting 2, Szun Huj-ce 2, Csang Lej, Szong Tung-lun. Szövetségi kapitány: Juan Jane Giralt
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 13/5
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Kipontozódott: Csabai (24. p.)