Győzelem! Negyeddöntős a Mocsai-csapat!

2012.08.06. 10:17
Mocsai Tamás volt a magyar kézilabdacsapat nyerőembere a szerbek ellen (fotó: Szabó Miklós)
A magyar férfi kézilabda-válogatott ki-ki mérkőzésen legyőzte az Európa-bajnoki ezüstérmes Szerbiát, így bejutott az olimpiai torna negyeddöntőjébe, amelyben Izland lesz az ellenfele. A mieink az első félidőben rengeteg ziccert elrontottak, a második félidőre azonban összeállt a támadójáték, és a Mocsai Tamás, Császár Gábor duó góljaival, valamint Fazekas Nándor védéseivel megfordították a csatát, és győztek 26–23-ra.

A magyar kézilabda-válogatott igazi ki-ki mérkőzésen lépett pályára Szerbia ellen, és akárcsak az olimpia előtt Magyarkanizsán, most is nagyszerű győzelmet aratott az Eb-2. rivális ellen. Jól kezdett a magyar kézilabdacsapat, ám aztán a ziccerek elhibázása következtében teljesen elbizonytalanodtak a mieink, így a félidő közepén attól is tartani lehetett, hogy Veszelin Vukovics együttese esetleg több góllal is elhúz.

A védekezést azonban sikerült stabilizálni és a szerbek támadójátéka sem volt makulátlan, így a második félidőre hátránnyal jött ki ugyan a magyar csapat, de a továbbjutás reménye továbbra is élt, a folytatásban pedig valóra is váltotta esélyét.

Kellett ehhez a nagyszerű napot kifogó Mocsai Tamás, aki bombagólok sorával terhelte a szerbek hálóját, és gyakorlatilag lecseréltette az első félidőben amúgy kitűnő Darko Sztanicsot, a hajrában a felelősséget ismét magára vállaló Császár Gábor, illetve a redőnyt lehúzó Fazekas Nándor. Továbbá természetesen az egész csapat, amely a második félidőben csapatként küzdött és védekezésben megmutatta igazi arcát, támadásban pedig a benne rejlő tartalékokat. Reménykedjünk a hasonló folytatásban Izland ellen is!

EZ TÖRTÉNT

1. félidő

A mieink kezdték a mérkőzést. Az első támadásunk rossz volt, de hátul labdát szereztünk, és Nagy László betalált. Fazekas Nándor is védéssel kezdett, aztán – jó hír – egy magyar átlövésgól következett bal oldalról: Ilyés Ferenc elhajlásból növelte kettőre az előnyt. A túloldalon Marko Vujin szerezte az első gólt, majd egy másik ismerős, Rajko Prodanovics is bemutatkozott a szélről, közben azonban Császár Gábornak is volt egy szép betörése.

Jól kezdtük a mérkőzést, de aztán támadásban jöttek a hibák, Darko Sztanics is megismerkedett a labdával, így Vujin és Prodanovics újabb gólja után az ellennél volt az előny. Elkezdődött a rohanás, amelynek végén Harsányi Gergely, Ivan Nikcsevics és Prodanovics is lerohanás után vette be a kaput. 4–6

Megszaporodott az eladott labdáink száma, ez némi bizonytalanságot okozott. Úgy gondolhattuk, jókor jön az első kiállítás a mérkőzésen, hiszen Nikola Manojlovicsot a bírók kiküldték lökés miatt, ám eladtunk két labdát, így gól nélkül telt le a két perc, sőt rögtön a kiegészülés után Ivan Sztankovics átlőtte a falat. Császár és Harsányi találatával faragtunk a hátrányon, sőt Iváncsik Gergő, majd Harsányi ki is egyenlíthetett volna, ám mindketten ziccert hibáztak. 6–7

Ilyés és Zubai kiállítása miatt kettős emberhátrányba kerültünk, Fazekas hetest fogott, de a következő támadásnál Nikcsevics összeszedte a labdát, és szépen húzta be a bal felső sarokba. Mocsai Lajos időt kért a 22. percben, és elsősorban a támadásbeli hibákra hívta fel a figyelmet, majd nem sokkal később Veszelin Vukovics is így tett.

Sajnos, Sztanics nagyon olvasta a magyar lövőket ezekben a percekben, Császár és a friss erő, Putics labdáját is kiütötte, Zsarko Sesum viszont szépen vette észre a lyukat a védelemben. Mocsai Tamás lövése a kapufán csattant, akárcsak Harsányié, pedig ekkor már emberelőnyben játszottunk Nenad Vucskovicsot leküldése miatt. 6–9

Kilenc percnyi magyar gólcsend után Mocsai jobb alsó sarokba tartó labdája becsúszott, ám a túloldalon Sztankovicsé is bevánszorgott Fazekas alatt. Lékai Máté láthatólag új lendületet adott a csapatnak, az irányító magára is vállalta a következő támadás befejezését, sikeresen. Hiába a labdaszerzés, a szélsőink közül utolsóként Vadkerti Attila is feliratkozott a ziccerkihagyók közé.

Dalibor Csutura büntetése miatt előnyben támadhattunk, és Mocsai szépen lőtt át, de a túloldalon Sesum bombája védhetetlen volt, így mínusz kettővel vonult a válogatott a szünetre. 9–11

2. félidő

Nikcsevics emberhátrányos, szélről szépen bepattintott góljával kezdődött a második félidő, amire Mocsai válaszolt. Kúsztunk közelebb, mert labdaszerzés után Harsányit lökték meg ziccerben, Nikcsevics ezért kiszállt két percre, Császár pedig értékesítette a büntetőt.

A szerbek kaptak egy ajándék hetest, Momir Ilics be is vágta. Vujin átlövésből találta meg az utat a bal alsóba, nálunk pedig Mocsai előbb a bal, majd a jobb felsőbe is! Harsányi – végre! – értékesített egy ziccert, és ezzel egyenlő lett az állás. 14–14

A szerbeknél bevetették a nehéztüzérséget, Ilics első lövését védte Fazekas kitolta, a következő támadásnál azonban a hálóban landolt a labda. A magyar csapatban Mocsai folytatta jó sorozatát, és újabb átlövésgólt szerzett. Sesum szép visszahúzós lövéssel felelt, majd Prodanovics is jól fejezte be a leindulást, erre azonban Császárnak volt elegáns válasza. 16–17

Továbbra is Mocsai tűnt a legjobb emberünknek, jobb alsó sarkos lövését újra nem érezte Sztanics, majd labdaszerzése után hatékonyan fejezte be a leindítást. Hosszú idő után újra vezettünk. 18–17

Ilics, Harsányi volt a gólszerzők sorrendje, Vukovics pedig kapust váltott, Marjanac érkezett, de Schuch Timuzsin ziccerével szemben ő is tehetetlen volt. Vukovics 20–18-nál időt kért.

Fazekas elkapta a fonalat, Császár nagyszerű betöréssel háromra növelte az előnyt. Nikcsevics szélről ismét a jobb alsót vette célba pontosan, Császár azonban átlövésből is bevette a kaput. Ilics büntetőjével szemben Fazekas hatástalan volt, de Császár sorozatban harmadszor is villant. 23–20

Sztankovics góljára gyönyörűen kijátszott akció végén Harsányi válaszolt. Négy perc maradt hátra, amikor Vukovics kikérte az utolsó idejét is, ezt követően pedig Ilics lövése „becsúszott”. Tökéletesen támadott a magyar csapat, azaz hosszan és pontosan, és újra Mocsai volt a befejező! 25–22

A játékvezetők esélyt adtak a szerbeknek Mocsai kiállításával, ám Nikcsevics labdája a kapufáról kijött, igaz, egy perccel később Prodanovics kettőre csökkentette a szerbek hátrányát. Mocsai Lajos egy perccel a vége előtt időt kért, és remek akció végén Nagy László eldöntötte a meccset! 26–23

A magyar válogatott negyeddöntős, és Izlanddal játszik szerdán!

Cikkünk folyamatosan frissül.

OLIMPIA 2012
FÉRFI KÉZILABDA, B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Magyarország–Szerbia 26–23 (9–11)
Gólszerzők: Mocsai T. 9, Császár 7, Harsányi 5, Nagy L. 2, Ilyés, Schuch, Lékai 1-1, ill. Ilics, Prodanovics 5-5, Nikcsevics 4, Sesum, Vujin, Sztankovics 3-3