Könnyed amerikai címvédés női kosárlabdában

2012.08.11. 23:50
Az amerikaiaknak nem okozott gondot Franciaország legyőzése a döntőben (Fotó: Reuters)
Megvédte címét az Amerikai Egyesült Államok női kosárlabdacsapata a londoni olimpián. A tengerentúliak 86–50-re legyőzték a fináléban Franciaországot. A női kosárlabdatorna bronzérmese Ausztrália lett, amely Oroszországot győzte le a bronzmeccsen.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–FRANCIAORSZÁG

Az első negyedben jól tartották magukat a franciák, olyannyira, hogy az első kosár után még 13–12-nél is vezettek. Ezután az amerikaiak legjobbja, Candace Parker megrázta magát, és vezérletével átvették a vezetést a tengerentúliak.

A második negyedben szűk kétperces „kosárcsendet″ tört meg a francia csapat 28–21-nél, ám ezután az amerikaiak állva hagyták ellenfelüket, zsinórban kilenc pontot szórva megléptek Parkerék. A franciák a játékrész végére közelebb zárkóztak, ám a harmadik negyedben az amerikaiak megszilárdították 12 pontos előnyüket.

Sőt, 43–32-nél a sok francia hiba megbosszulta magát, a mezőnyből eredményesen dobó amerikaiak 19 pontot szórva gyakorlatilag behozhatatlan előnyre tettek szert. A záró negyedben a franciák tisztesen helytálltak, ám esélyük sem volt a címvédő megszorítására, így az Egyesült Államok magabiztos győzelmet aratott (86–50), ráadásul az olimpiai női kosárlabdadöntők eddigi legnagyobb különbségű sikerével lett aranyérmes.

Az Amerikai Egyesült Államok zsinórban ötödik olimpiai döntőjét nyerte meg, ami rekordnak számít.

AUSZTRÁLIA–OROSZORSZÁG

Bronzérmes lett a londoni olimpián az ausztrál női kosárlabda-válogatott, amely a harmadik helyért rendezett mérkőzésen 83–74-re legyőzte Oroszországot.

Az ausztrál női kosárlabda-válogatott folytatta jó szereplését az olimpiákon: 1996-ban, Atlantában bronzérmes lett a csapat, majd 2000-ben, 2004-ben és 2008-ban is döntőt játszhatott, ám mindhárom alkalommal kikapott az Egyesült Államoktól.