Ilyésék nem tudták megszorítani a horvátokat

2012.08.02. 15:27
Támadásban nem tudtunk mit kezdeni a horvátok védekezésével (Fotók: MTI)
Az eddig hibátlan Horvátország ellen folytatta szereplését a magyar férfi kézilabda-válogatott a londoni olimpia B-csoportjának 3. fordulójában. A mieink gólszegény félidőt követően egyre inkább lemaradtak a sokkal jobb lövőszázalékkal teljesítő horvátoktól, és végül 26–19-re kikaptak.

A dánok elleni vereséggel kezdő, majd Dél-Koreát legyőző férfi kézilabdázóink az eddig hibátlan Horvátország ellen léptek pályára a 3. fordulóban. Déli szomszédaink Dél-Koreának valamint a szerbeknek is 31 gólt dobtak (előbbi meccset 31–21-re, utóbbit 31–23-ra nyerték meg, és jelenleg vezetik a B-csoportot. Eddigi legeredményesebb játékosuk a világ egyik legjobb szélsőjének tartott Ivan Cupic, aki mindkét fordulóban 8-8 gólt szerzett.

Az önálló Horvátország férficsapatával eddig 27 alkalommal találkozott a magyar válogatott. A magyar mérleg nyolc győzelem, tizennégy vereség, öt döntetlen.

1. FÉLIDŐ

A balátlövőktől több kellene a folytatásban

Mocsai Lajos ezúttal újra Fazekas Nándornak szavazott bizalmat a kapuban, de ő is tehetetlen volt Igor Vori lövésénél. A horvát kapuban Mirko Alilovic jelenlegi és leendő csapattársának, azaz Császár Gábornak és Nagy Lászlónak is védte az első próbálkozását. Ezután Ilyás Ferenc is megszerezte első gólját az olimpián, bizony nagy szükség van a találatokra a balátlövő posztjáról is.

Nehezen találtuk a horvátok védekezésének az ellenszerét, így a 7. percben 3–1-re mentek szomszédaink. Nem potyogtak a gólok, Nagy kétkapufás találatával jöttünk fel mínusz egyre, majd több ziccert is hibáztunk, pedig kiegyenlíthettünk volna.

Ezt követően rendre futnunk kellett az eredmény után, szerencsére kettőnél többel nem tudtak vezetni a horvátok. Amikor úgy tűnt ismét, hogy meglehetne a döntetlen, akkor kiszórták Schuchot két percre, majd Nagy rontott el két lövést is. Szerencsére a horvátok sem sáfárkodtak jól a helyzeteikkel, de a 20. percben 8–5-nél Mocsainak időt kellett kérnie.

A kapitány azt kérte játékosaitól, hogy húzzák szét a sűrű horvát falat. Emberelőnybe kerültünk, Császár értékesített egy hetest, de közelebb nem tudtunk zárkózni. Horvát időkérést követően újra előnybe kerültünk, de az ellenfél hátrányból is be tudott találni, (26. perc: 9–6).

Schuch második kiállítását követően rossz horvát csere miatt kiegyenlítődött a létszám, de Cupic negyedik góljával visszaállt a háromgólos különbség (11–8). Vadkerti találata zárta le a gólszegény első félidőt, amelyben mindkét csapat sokat hibázott támadásban.

2. FÉLIDŐ

Lékai Máté érkezett a folytatásra, a mieink azonban több pontatlan támadással nyitottak, és 4–1-re vesztettük az első öt percet, amivel 15–10-re elhúztak a horvátok. A jobbátlövőben Nagyot váltó Mocsai Tamás két góllal nyitott, de védekezésben nem tudtuk megakadályozni az ellenfelet a gólszerzésben.

Mikler állt be a kapunkba, de a horvátok az újabb emberelőnyükben is be tudtak találni, míg mi többnyire csak szenvedtünk. Igazából egyik felállásban sem tudtunk hatékonyak lenni, a különbség pedig lassan egyre nagyobb lett (46. perc: 20–13).

A 46. percben Mocsai újabb tanácsai után megpróbálkoztunk a Nagy, Mocsai, Pérez belső hármassal, és ekkor több sikeres támadást is tudtunk vezetni Alilovic ellen. Ötgólos (21–15) horvát előnynél kezdődött az utolsó tíz perc.

Jellemző momentuma volt a második félidőnek, hogy amíg mi kihagytunk egy ziccert, addig a túloldalon a horvátok kíméletlenül büntettek, ráadásul Alilovic is nagyon elkapta a fonalat (az 53. percben egymás után kétszer is nagyot védett), ezek pedig azt eredményezték, hogy nem tudtunk közelebb zárkózni.

A horvátok jó szokásukhoz híven a hajrában is betaláltak emberhátrányban, Goluza még az 58. percben is időt kért, Balic góljával pedig kialakult a 26–19-es végeredmény.

Az újabb győzelemmel a horvátok biztosan továbbjutottak a negyeddöntőbe, a magyarokra pedig még sorsdöntő meccs vár a spanyolok és főleg a szerbek ellen. Először szombat 22.15 órakor az ugyancsak éremesélyesek között számon tartott, vb-harmadik, Eb-negyedik spanyolok várnak a Mocsai-csapatra.

AZ ONLINE TUDÓSÍTÁST ITT OLVASHATJA.

NYILATKOZATOK
MOCSAI LAJOS: Az első félidőben ment el a meccs, amikor sok labdát eladtunk, amikor sok volt a technikai hiba, és a játék sebessége nem volt megfelelő. A sorozatmérkőzések közben az emberben kialakul egy érzés, melyik csapat ellen mire számíthat, és úgy érzem, a játékosaim tudat alatt kicsit leeresztettek, és nem pörögtek fel úgy, ahogy szoktak a nagyobb játékerőt képviselő ellenféllel szemben. Alilovic köztünk él, ismer bennünket, átlag felett védett. A továbbiakban biztos vagyok benne, hogy egy más sebességű magyar válogatott lesz a pályán! Ezúttal ennyire tellett, de ezért senkit sem tudok hibáztatni, hiszen a horvátok a világ élmezőnyének jeles képviselői.
NAGY LÁSZLÓ: Támadásban sok problémánk volt, lassúak, körülményesek voltunk, sok labdát eladtunk. A védekezés nagyjából stimmelt, de elöl javulnunk kell.
ILYÉS FERENC: A horvátok aranyesélyesek, összeszokott, régóta együtt játszó csapat. Nem bírtunk velük, mert támadásban sorozatosan követtük el a hibákat. Kibeszéljük ezeket, de sokat nem szabad rágódni a vereségen, mert tovább akarunk jutni, és ehhez még pontokat kell szereznünk.

OLIMPIA 2012, FÉRFI KÉZILABDA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Horvátország–Magyarország 26–19 (11–9) – ONLINE TUDÓSÍTÁS
HORVÁTORSZÁG: Losert (2/0 – 0 %), Alilovic (34/17 – 50 %) (kapusok), Balic 1, Buntic, Cupic 7 (3), Duvnjak 4, Gojun 1, Horvat 3, Kopljar 1, Lackovic 1, Nincevic, Strlek 3, Vori 4, Vukovic 1. Szövetségi kapitány: Slavko Goluza
MAGYARORSZÁG: Fazekas (14/3 – 21 %), Mikler (18/3 – 17 %) (kapusok), Császár 4 (3), Gulyás, Harsányi 2, Ilyés 2, Iváncsik G. 1, Lékai, Mocsai T. 3, Nagy L. 4, Pérez, Schuch, Vadkerti 3, Zubai. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3