A Merész-lányok 3-0-ra is vezettek, de kikaptak

2012.04.18. 21:26
A magyar női vízilabda-válogatott a trieszti olimpiai selejtező 2. fordulójában a mérkőzés elején 3–0-ra is vezetett Olaszország ellen, ám az utolsó negyedre mentálisan kissé elfáradt, és végül 11–9-es vereséget szenvedett.
Bolonyai Flóra jól védett, de a végén már ő is tehetetlen volt az olaszokkal szemben (Fotó: Action Images, archív)

A magyar női vízilabda válogatott az oroszok elleni tegnapi siker után ma a házigazda Olaszországgal csapott össze a trieszti olimpiai selejtező A-csoportjának 2. fordulójában. A mérkőzés elején mindkét csapat kissé idegesen kezdett, de szerencsére a mieink nyugodtak meg előbb. Előbb Bujka Barbara talált be centerből, majd két Szűcs Gabriella-átlövéssel 3–0-ra elhúztunk.

A kedden a spanyoloktól 10–9-es vereséget szenvedő olaszok az első negyed legvégén szerezték első góljukat Simone Abbate bombája révén.

A második negyedben összekapták magukat az olaszok, akik a meglőtték a második góljukat Giulia Rambaldi-Guidasci révén, és bár Kisteleki Hanna révén mi is betaláltunk, két gyors találatnak, illetve egy megúszásnak köszönhetően egyenlíteni tudtak a hazaiak.

Ugyanakkor hiába játszottak egyre jobban az olaszok, a kapuban Bolonyai Flóra az oroszok elleni meccshez hasonlóan ezúttal is remekelt. Az olaszok ugyan át tudták venni a vezetést, és a harmadik játékrészben többször is náluk volt az előny, de mindig volt válaszunk, így az utolsó negyed 9–9-es döntetlennél kezdődött.

A hosszú gólcsendet sajnos az olaszok törték meg Alessandra Cotti ejtése révén, mi pedig válaszul elpuskáztunk egy emberelőnyt, majd volt egy sikertelen ejtési kísérletünk is. A meccs ezen szakaszát sajnos az olaszok bírták jobban, Giulia Enrica Emmolo hatméteres lövése után már 11–9-re vezettek, amikor megkezdődött az utolsó három perc.

Volt egy kapufánk, Bolonyainak pedig védése, de ez sem segített, mert a következő támadás során nem tudtuk gólra váltani az emberelőnyünket. Sajnos ebben a negyedben már semmi sem sikerült, mentálisan kissé elfáradtak Merész András tanítványai.

A kétgólos vereség ellenére még csoportelső is lehet a magyar válogatott, ha holnap legyőzi a spanyolokat, ugyanis két forduló után mindegyik csapat egy-egy győzelemmel áll a csoportban (az oroszok ugyanis megverték a spanyolokat). De mindenki tisztában van vele, hogy nem a holnapi meccs, hanem a pénteki keresztbejátszás (a B-csoportból érkező csapattal szemben) dönt majd az olimpiai részvételről.

NŐI VÍZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
OLASZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 11–9 (1–3, 4–2, 4–4, 2–0)
Trieszt.V: Sztavridisz (görög), Carvalho (brazil)
OLASZORSZÁG: GIGLI – Abbate 1, Lapi, Guidasci 1, Casanova, DI MARIO 4, Savioli. Cs: Frassinetti, Aiello, Emmolo 1, BIANCONI 3, Cotti 1. Szövetségi kapitány: Fabio Conti
MAGYARORSZÁG: BOLONYAI – Czigány D. 1, Keszthelyi 2, Takács O., Bujka B. 1, SZÜCS G. 3, Drávucz. Cs: Menczinger K., Antal 1, Kisteleki H. 1, Tóth I. Szövetségi kapitány: Merész András
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 8/4
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/0
Merész András: Szerintem ezúttal még jobban játszottunk, mint az oroszok ellen. Talán fejben elfáradtunk kicsit, a végén egy-két buta hibát elkövettünk, amelyek csúnyán megbosszúlták magukat. Jól ismerjük egymást a spanyolokkal. Nem hiszem, hogy könnyebb dolgunk lenne ellenük, mint az olaszok ellen.

Szabadnapos: Hollandia
Az állás: 1. Görögország 6 pont (3 mérkőzés), 2. Hollandia 5 (45–22, 3), 3. Kanada 5 (39–29, 4), 4. Kazahsztán 0 (19–46, 3), 5. Brazília 0 (12– 57, 3)