Videó: Szalai megszerezte első gólját mainzi visszatérése óta

K. D., K. Zs.K. D., K. Zs.
2019.12.02. 22:15
Szalai Ádám joggal ünnepel, megvan a három pont (Fotó: AFP)
Szalai Ádám találatával a Mainz 2–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának hétfő esti mérkőzésén. A magyar válogatott támadó az első gólját szerezte a bajnokságban mainzi visszatérése óta.

Martin Hinteregger közeli, megpattanó lövésével az Eintracht szerezte meg a vezetést az első félidő derekán (0–1), ám nem sokkal később kiállították soraiból Dominik Kohrt, amiért szabálytalanul akadályozott meg egy kontrát záró gólhelyzetet.

A fordulás után csupán öt percbe telt, hogy Karim Onisiwo egyenlítsen – ezúttal Hintereggeren pattant meg a labda… (1–1) –, majd a 69. percben következett Szalai Ádám nagy pillanata: az 57. percben becserélt magyar támadó egy középre fejelt labdát lőtt be fordulásból, közelről a vendégek kapujába (2–1).

Egy kis stat: Szalai Ádámnak ez volt a 22. bajnoki gólja a Mainz színeiben, és az első azóta, hogy a nyáron visszatért a csapathoz.

Szalai gólja végül győzelmet ért csapatának. A kiesőzónából menekülő Mainz először nyert meg egymást követő két bajnokit ebben az idényben, míg a rossz passzban lévő Frankfurt sorozatban a harmadik bajnoki meccsét veszítette el.