Légiósok: Vécseiék főtáblán az Európa-ligában – na de hogy?!

2017.06.02. 23:01
Boldog luganói futballisták (Fotó: fclugano.com)
Vécsei Bálint csapata, a Lugano hazai pályán 1–0-ra kikapott a Luzerntől a svájci élvonalbeli labdarúgó-bajnokság péntek este lejátszott utolsó fordulójában, de ettől függetlenül – nem kis izgalmak után – megőrizte harmadik helyét a tabellán.

Vécsei Bálint végigjátszotta a mérkőzést, ám a lefújáskor még korántsem lehetett biztos abban, hogy meglesz az Európa-liga csoportkörébe jutással is jutalmazott harmadik hely.

Történt ugyanis, hogy a nagy rivális Sion és a Grasshoppers mérkőzésének második félidejében Sébastien Pache játékvezető – akinek ez volt a búcsúmeccse – megsérült, és több mint tíz percbe telt, hogy Nicolas Jancevski átvegye a helyét, így ez a csata jóval tovább tartott, mint a többi.

S „ahogyan lenni szokott”, a 103. percben a szezonbeli második mérkőzését játszó Quentin Maceiras megszerezte a vezetést a Sionnak, amely győzelme esetén megelőzte volna Vécseiéket.

Csakhogy a 106.-ban Lucas Andersen révén egyenlítettek a gyengécske idényt futó „szöcskék”, a vége 1–1 lett – vagyis a Sion maradt a negyedik helyen, azaz selejtezőre kényszerül majd az El-ben.

A Basel BL-főtáblás, a Young Boys BL-selejtezős, a Lugano El-főtáblás, a Sion és a Luzern El-selejtezős. A Vaduz kiesett – de mint a Liechtensteini Kupa győztese szintén El-selejtezős.

Cracovia–Piast Gliwice 0–1
Cracovia: Litauszki Róbert kispados volt, nem lépett pályára. Az Újpestről igazolt védő a szezon során csupán három mérkőzésen lépett pályára, összesen 220 percnyi játékidő jutott neki.

Kiesett a Ruch Chorzów és a Górnik Leczna.