Légiósok: tavaly 68 magyar játszott külföldön, ennek fele élvonalban

R. B.R. B.
2020.04.20. 12:31
null
Willi Orbán és Gulácsi Péter a német élvonalban képviseli hazánkat (Fotó: AFP)
A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legfrissebb kutatásából kiderül, 2019-ben országonként hány labdarúgó szerepelt külföldön. Eszerint az előző naptári évben összesen 68 magyar játékos fordult meg külföldi bajnokságban, ennek valamivel több mint a fele (35) első osztályú csapatban.

 

A CIES-lista élén nem meglepő módon Brazília áll, amelynek 1600 labdarúgója játszott külföldön 2019-ben. Ennek mintegy 75 százaléka az élvonalban.

Az ezres mérföldkövet még a 2018-ban világbajnok Franciaországnak sikerült átlépnie. Összesen 1027 francia futballozott külföldön tavaly, ennek 74 százaléka a legmagasabb osztályban.

Az élmezőny Argentínával (972), Angliával (565), Spanyolországgal (559), Szerbiával (521), Németországgal (480), Kolumbiával (467), Horvátországgal (446) és Nigériával (399) teljes.

A CIES-lista élmezőnye (Forrás: CIES)
A CIES-lista élmezőnye (Forrás: CIES)


Az adatok szerint 68 magyar labdarúgó játszott külföldön 2019-ben, ennek 51.5 százaléka élvonalban. Európai viszonylatban harminc országnál mértek nagyobb számot a miénknél.

A Magyarországgal szomszédos országok közül 521 szerb, 446 horvát, 250 ukrán, 192 szlovák, 165 osztrák, 112 román és 110 szlovén számított légiósnak tavaly.

A magyar adatok (Forrás: CIES)
A magyar adatok (Forrás: CIES)
Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik