Légiósok: Nagy Dominik bemutatkozott Görögországban

T. I.T. I.
2020.01.19. 19:33
Nagy Dominik bemutatkozott a Panánál (Fotó: AFP, archív)
Ráadással együtt bő 20 percet töltött a pályán élete első görög bajnokiján Nagy Dominik. A Legia Warszawától a Panathinaikosznak kölcsönadott labdarúgó 1–0-s siker részese lehetett így. Megyeri Balázs kapott gól nélkül hozta le Atromitosz–Volosz (0–0) összecsapást. Egy másik Nagy – a névrokonhoz hasonlóan szintén januárban klubot váltó – Nagy Gergely a kispadról nézte végig, amint új csapata, az AEL Lárisz háromgólos vereséget szenved az AEK Athéntól.

Nagy Dominik először volt a Pana meccskeretének tagja, a 73. percben a dán Uffe Bech helyére szállt be. A győztes gólt a korábbi MU-játékos, Federico Macheda szerezte az 50. percben.

Ezzel 2006 áprilisa óta először lépett pályára magyar futballista a 20-szoros görög bajnoknál, akkor Torghelle Sándor viselte a zöld-fehér szerelést.

GÖRÖGORSZÁG, 19. FORDULÓ
Xanthi–Panathinaikosz 0–1
Panathinaikosz:
Nagy Dominik a 73. percben lépett pályára.

AEK Athén–AEL 3–0
AEL:
Nagy Gergely kapus a kispadról nézte végig a találkozót.

Atromitosz–Volosz NPSZ 0–0
Atromitosz:
Megyeri Balázs kezdőként végigjátszotta az összecsapást, Ugrai Roland nem volt a meccskeret tagja.