Légiósok: az éllovas ellen gólt szerző Korcsmár a meccs legjobbja

2017.08.13. 15:25
A dán élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Superliga) 5. fordulójában Korcsmár Zsolt együttese, a Midtjylland otthon 4–3-ra legyőzte az eddig hibátlanul menetelő Nordsjaellandot.

A magyar légiós kezdőként lépett pályára, és nem is tétlenkedett, már az első percben megszerezte a vezetést csapatának. A házigazda Onuachu második góljával az 53. percben már 4–0-ra is vezetett, a vendégek azonban nem adták fel, és végül csak egy találattal kaptak ki – az utolsó gólt a 95. percben szerezték.

DÁNIA, SUPERLIGA
5. FORDULÓ
Midtjylland–Nordsjaelland 4–3
Az élmezőny állása: 1. Nordsjaelland 12 (15–10), 2. Bröndby 10 (12–6), 3. Horsens 10 (8–4), 4. Midtjylland 9 (9–10)

Korcsmárt választották meg a meccs legjobbjának

5. FORDULÓ

Kazahsztánban Elek Ákosék egy góllal nyertek az Okzsetpesz otthonában. Elek is már a kezdő sípszótól kezdve a pályán volt, a győztes találat előtt az ő feje felett még pont elszállt a szöglet után beívelt labda.

KAZAHSZTÁN
23. FORDULÓ

Okzsetpesz–Kajrat 0–1

Az élmezőny állása: 1. Asztana 57, 2. Kajrat 50, 3. Ordabaszi 41, ...10. Okzsetpesz 21

Magyaros rangadót rendezhettek volna Kínában, de végül sem a sérülés miatt idén már nem játszó Huszti Szabolcs (Csangcsun Jataj), sem az előző fordulóban már a negyedik sárgáját begyűjtő Guzmics Richárd (Jenpien) sem lépett pályára az 1–1-gyel záruló meccsen.

A sérült Szántó Tamást nélkülöző Rapid Wien 3–1-re kikapott az Admira otthonában.