Légiósok: Kleinheisler gólpasszt adott, Kádárt kiállították

2019.04.03. 23:42
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában Kleinheisler László csapata, az NK Osijek idegenben 3–1-re legyőzte az Inter Zapresicet.

A magyar légiós kezdőként lépett pályára a meccsen, sőt, Mile Skoric hiányában (és Domagoj Pusic kispadon hagyásával) a csapatkapitányi karszalagot is megkapta – derül ki az eszéki klub közvetítéséből. Rögvest a 2. percben jó passzal indította a korábbi fehérvári és felcsúti Ezekiel Hentyt, aki nagy helyzetben nem tudott a kapuba találni – két perccel később így is megszerezte a vezetést az eszéki csapat Michael Zaper góljával.

A szünetben 1–1-es állásnál beálló Pusic megkapta a kapitányi szalagot, de a magyar középpályás kedvét ez sem szegte, több veszélyes lövéssel és jó kiugratással hívta fel magára a figyelmet, igaz, a Henty helyére érkező Kristal Abazaj nem jeleskedett a befejezések terén. A 81. percben visszavette a vezetést a vendégcsapat, a 92. percben pedig a kapitányi összjáték végén Kleinheisler gólpasszából Pusic állított be a végeredményt (1–3).

Kádár Tamás is kezdett, a Dinamo Kijev légiósának viszont kevésbé sikerült jól a meccse: a 48. és az 54. percben is sárgát kapott, így kiállították. A második figyelmeztetés után rögvest megduplázta előnyét a Zorja, de az emberhátrányban játszó vendégek előbb egyenlítettek, majd miután kiegyenlítődött a létszám, a hajrában a győztes gólt is megszerezték (2–3).

A Hajduk Split nem állította be a kispadról Gyurcsó Ádámot a Dinamo Zagreb elleni rangadón (0–1), a kolozsvári CFR pedig Lang Ádámmal együtt is pocsék helyzetből várja az Astra elleni visszavágót a Román Kupa elődöntőjében (1–3).a csapatkapitányi karszalagot is megkapta – derül ki az eszéki klub közvetítéséből. Rögvest a 2. percben jó passzal indította a korábbi fehérvári és felcsúti Ezekiel Hentyt, aki nagy helyzetben nem tudott a kapuba találni – két perccel később így is megszerezte a vezetést az eszéki csapat Michael Zaper góljával.

A Hajduk Split nem állította be a kispadról Gyurcsó Ádámot a Dinamo Zagreb elleni rangadón (0–1), a kolozsvári CFR pedig Lang Ádámmal együtt is pocsék helyzetből várja az Astra elleni visszavágót a Román Kupa elődöntőjében (1–3).

Bogdán Ádám sem állt be a padról, bár számára már az is biztató, hogy oda leülhetett, ugyanis agyrázkódás miatt a korábbi meccsekre nem öltözhetett be. Közel a visszatérés?

AUSZTRIA, OSZTRÁK KUPA
ELŐDÖNTŐ
Grazer AK (III.)–Red Bull Salzburg 0–6
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem került be a keretbe.
LASK Linz–Rapid Wien 1–1 – 11-esekkel: 3–4
Rapid Wien: Szántó Tamás nem került be a keretbe.

CIPRUS, CIPRUSI KUPA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
APOEL–Paralimni 1–0
APOEL: Balogh Norbert végigjátszotta a mérkőzést.

DÁNIA, SUPERLIGA
ELŐDÖNTŐ
Midtjylland–Odense 4–0
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem került be a keretbe.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
28. FORDULÓ
Fortuna Sittard–ADO Den Haag 0–0
Fortuna Sittard: Dobos Áron nem került be a keretbe.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
27. FORDULÓ

Inter Zapresic–NK Osijek 1–3
Osijek: Kleinheisler László végigjátszotta a mérkőzést, amelyet csapatkapitányként kezdett, és gólpasszal zárt.
Hajduk Split–Dinamo Zagreb 0–1
Hajduk: Gyurcsó Ádám nem állt be a kispadról.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
28. FORDULÓ
Legia Warszawa–Jagiellonia Bialystok 3–0
Legia: Nagy Dominik nem állt be a kispadról.

OLASZORSZÁG, SERIE A
30. FORDULÓ

Genoa–Internazionale 0–4
Genoa: Schäfer András nem került be a keretbe.

ROMÁNIA, ROMÁN KUPA
CFR Cluj–Astra 1–3
CFR: Lang Ádám végigjátszotta a találkozót.

SKÓCIA, PREMIERSHIP
32. FORDULÓ
Hibernian–Kilmarnock 0–0
Hibernian: Bogdán Ádám az agyrázkódása után visszatérhetett a kispadra, de nem cserélték be.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
27. FORDULÓ
Lugano–Xamax 0–0
Lugano: Kecskés Ákos végigjátszotta a meccset, Vécsei Bálint kezdőként 76 percet kapott.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ
Zorja Luhanszk–Dinamo Kijev 2–3
Dinamo Kijev: Kádár Tamás kezdőként lépett pályára, az 54. percben piros lapot kapott.