Légiósok: Holman Dávid triplázott a Nyitra ellen

2019.09.28. 20:50
Hidi Patrik együttese, az Irtisz Pavlodar hazai pályán 4–2-re legyőzte a még a 66. percben is két góllal vezető Sahtyor Karagandit a kazah élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.

Korhut Mihály csapata, az Arisz számára kevésbé alakult jól a meccs, az Arisz a 12. percben már két góllal vezetett, de végül kikapott otthon az AEL Larisszától.

Holman Dávid és Guzmics Richárd csapata, a Slovan Bratislava 5–0-ra legyőzte az FC Nitrát. A légiósaink közül Holman kezdőként 61 percet kapott, ezalatt pedig mesterhármast szerzett, Guzmicsot nem cserélték be a kispadról.

A magyar válogatott középpályás előbb 14 méterről, kissé balról a bal alsóba tekert, majd egy labdaszerzés után 18 méterről, jobbról a kapu bal oldalába lőtt. A második félidő elején büntetőhöz jutott a házigazda, Holman kapta meg a lehetőséget, és bár lövését elsőre még védte Sípos Dávid, a kipattanót druszája a kapuba terelte (3–0). Ezt követően a 61. percben lecserélték, a helyére a korábbi diósgyőri Nono állt be, aki beállította az 5–0-s sikert.

Atromitosz–Panetolikosz 2–0
Atromitosz: a sérült Megyeri Balázst nem nevezték a meccsre, Ugrai Rolandot nem cserélték be

Slaven Belupo–NK Osijek 0–4
Osijek: Kleinheisler László végigjátszotta a mérkőzést és a negyedik találatnál gólpasszt adott.

Legia Warszawa–Lechia Gdansk 1–2
Legia: Nagy Dominik kezdőként egy félidőt játszott, 1–1-nél cserélték le a szünetben

Slovan Bratislava (Pozsony)–Nitra (Nyitra) 5–0
Slovan: Holman Dávid kezdőként 61 percet játszott és három gólt szerzett (3–0-s állásnál cserélték le), Guzmics Richárd kispados