Légiósok: Futács hallott a Vidi és a DVTK érdeklődéséről

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.05.29. 10:32
Májusban elsőként az NSO jelezte, hogy Futács Márkó feljelentette a FIFA-nál török klubját, a Mersin Idman Yurdut, és itthonról a DVTK mellett a Videoton is megkereste. A csatár ezúttal a Nemzeti Sport megkeresésére beszélt a jövőjéről.

„Itthon készülök, bízom benne, egy-két héten belül már az új klubomnál edzhetek – mondta a Nemzeti Sport érdeklődésére a 26 esztendős, háromszoros válogatott játékos. – Hallottam én is a Diósgyőr és a Videoton érdeklődéséről, könnyen elképzelhető, hogy idehaza folytatom a pályafutásomat. Jelenleg az a legfontosabb, hogy a tavaly novemberi térdszalagműtétem után jól haladok a visszatérés útján, idehaza Szilágyi Ágnes gyógytornász segítségével tréningezem."

A csatár a legutóbbi klubjánál, a török élvonalban kieső helyen végző Mersin Idman Yurdunál kialakult helyzetről is beszélt.

„Tavaly augusztus óta egyszer sem kaptam fizetést, s bár feljelentettük a klubot, a jogi procedúra decemberig is elhúzódhat – fogalmazott Futács. – A múlt héten még elutaztam Törökországba, összepakoltam, hazajöttem, s már nem is szeretnék a Mersinnel foglalkozni, csak az lebeg a szemem előtt, hogy minél hamarabb új klubot találjak. A már említett két magyar együttesnél is akad olyan valaki, akihez szoros szálak fűznek. Diósgyőrben Egervári Sándor edzőhöz, akivel együtt szereztünk bronzérmet a hét évvel ezelőtti egyiptomi U20-as világbajnokságon, Székesfehérváron pedig Kovács Zoltán sportigazgatóhoz, aki két és fél éve Diósgyőrbe vitt – anno, ugye, ő volt a DVTK-nál a sportigazgató. De mivel nincs konkrétum, egyelőre felesleges arról beszélni, mi lenne, ha ide vagy oda mennék. Csak dőlne már el, hogy hová vet a sors."

FUTÁCS MÁRKÓ BŐVEBBEN IS BESZÉL HELYZETÉRŐL A NEMZETI SPORT VASÁRNAPI SZÁMÁBAN!

Legfrissebb hírek

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
7 órája

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
13 órája

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:34

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21

A Nyíregyháza szerződést hosszabbított Májer Milánnal

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 10:08

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NS-infó: Szabó István ezúttal egy csatárt igazolhat Magyarországról Csíkszeredába

Légiósok
2026.06.19. 08:37
Ezek is érdekelhetik