Légiósok: a 96. percben jött Kalmár Zsolt győztes gólja

2019.03.02. 17:41
Kalmár Zsolt itt lő, de a gólját fejjel szerezte (Fotó:fcdac.sk)
Két vereség után újra győzött a DAC a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban: a dunaszerdahelyiek Kalmár Zsolt 96. percben szerzett góljával múlták felül vendégüket, az utolsó előtti helyen álló szenicei csapatot a 21. forduló szombati játéknapján.

A klubhonlap beszámolója szerint nem játszottak jól a dunaszerdahelyiek, de a 7395 néző túlnyomó többségét alkotó helyiek végül ünnepelhettek: a 96. percben Erick Davis pontos beívelését Kalmár Zsolt a hálóba fejelte.

A sokáig meddő fölényben játszó dunaszerdahelyi csapatban Kalmár végigjátszotta a mérkőzést, Vida Kristopher kezdőként a 86. percbeli lecseréléséig volt a pályán, míg a sérült Vida Máté és Csóka Dániel nem volt tagja a mérkőzésre nevezett keretnek.

Az éllovas Slovan vasárnap este játszik, vendége ősi riválisa, a 7. helyen álló Spartak Trnava lesz.

Az élcsoport:
1. Slovan 52 pont (20 mérk.), 2. DAC 41 (40–26), 3. Zilina 41 (37–23), …11. Senica 15