Légióskörkép: Priskin visszatért, Nikolicsék a bajnoki cím küszöbén

2016.05.09. 20:16
Nikolics Nemanja 27. gólját lőtte a bajnokságban a jelenlegi szezonban. (Fotó: AFP)
A nyári labdarúgó Eb-hez közeledve a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre igyekszünk összefoglalni légiósaink előző heti teljesítményét, kiemelt figyelmet fordítva a válogatott játékosokra, hogy megfelelő képet kapjunk formájukról. Huszti Szabolccsal a soraiban kulcsfontosságú győzelmet aratott az Eintracht Frankfurt odahaza a Dortmund felett, Gulácsi Péterék (RB Leipzig) feljutottak a Bundesligába. Lengyelországban már csak egy hajszál választja el Nikolics Nemanjáékat a bajnoki címtől. Olaszországban fontos pontot hozott el Firenzéből Balogh Norbert együttese, a Palermo.

ANGLIA

Február óta először került be a Liverpool meccskeretébe Bogdán Ádám. A magyar kapus a kispadról nézte, ahogy csapata 2–0-ra legyőzi a Watfordot az Anfielden. Az Európa-liga elődöntőjének csütörtöki visszavágóján az akkor még egészséges Danny Ward ült a padon. A másodosztályban véget ért a bajnokság, a Tőzsér Dánielt is foglalkoztató Queens Park Rangers a 12. helyen végzett. A magyar középpályás operációját követően még nem teljesen egészséges, így most sem lépett pályára.

NÉMETORSZÁG

Huszti Szabolccsal a soraiban kulcsfontosságú győzelmet aratott a Frankfurt odahaza a Dortmund felett a Bundesliga utolsó előtti fordulójában. A 33 éves labdarúgó sárga lapot kapott, így eltiltás miatt nem léphet pályára az utolsó fordulóban. A Hannover is megnyerte szezonbeli utolsó hazai mérkőzését, a Hoffenheim volt a szenvedő fél. Szalai Ádám a 76. percben csereként lépett pályára. A Werder Bremenben ezúttal nem volt ott a keretben Kleinheisler László. Csapata gól nélküli döntetlent játszott a Köln vendégeként, így visszacsúszott a 16., osztályozós helyre. Tabella itt!

A másodosztályban az RB Leipzig 2–0-ra megverte a Karlsruhét, így a 2009-ben alapított gárda feljutott az élvonalba. Gulácsi Péter most csak a kispadon kapott helyet, február eleje óta először. A lipcseiek győzelme egyúttal azt is jelentette, hogy hiába nyert a Nürnberg, a frankoknak osztályozót kell majd játszaniuk a feljutásért. Stieber Zoltán 60 percet játszott a St. Pauli elleni találkozón. Kalmár Zsolt nem volt ott az FSV Frankfurt Düsseldorf elleni keretében.

LENGYELORSZÁG

Rangadót nyert az éllovas Legia Warszawa a második Piast Gliwice ellen a felsőházi rájátszásban. Nikolics Nemanja csapata 4–0-ra győzött, a magyar támadó büntetőből talált be. A Lech Poznan Kádár Tamással és Lovrencsics Gergővel kapott ki a Cracoviától. A Pogon Szczecinben egy félidőnyi játéklehetőséget kapott Gyurcsó Ádám a Zaglebie Lubin ellen. Két fordulóval a bajnokság vége előtt a Legia előnye 3 pont a Piast Gliwicével szemben.

Az alsóházi rájátszásban nyert a Slask Wroclaw. Gosztonyi András és Mervó Bence is a cserék közé volt nevezve, utóbbi be is állt az 56. percben. A Wisla Kraków is nyert, Guzmics Richárd végigjátszotta a találkozót.

OLASZORSZÁG

Fontos pontot szerzett a Palermo a Fiorentina otthonában. Balogh Norbert viszont most is csak a kispadon kapott helyet. Ha a szicíliaiak az utolsó fordulóban megverik a sereghajtó – és már biztosan kieső – Veronát, akkor benn maradnak az első osztályban. A Serie B-ben a Novarában Adorján Krisztián kispadozott, míg Tamás Krisztián csapata, a Spezia hétfő este játszik nagyon fontos mérkőzést a Brescia ellen.

SZLOVÁKIA

Priskin Tamás sérülését követően először kapott szerepet a Slovan Bratislava keretében. A pozsonyi együttes a Trencínt fogadta. A magyar csatár nem jutott szerephez, a Slovan pedig 4–0-ra kikapott, így megvédte címét a Trencín.

Dzsudzsák Balázs (Bursaspor) és Németh Krisztián (al-Garafa) sérülés miatt nem játszott a hétvégén. Az al-Garafa a negyeddöntőben kiesett az Emír-kupából.

Toplégiósaink* csapatai összesen 28 mérkőzést játszottak a múlt héten. A maximális játéklehetőség tehát harmincszor kilencven perc (Gosztonyi és Mervó, illetve Kádár és Lovrencsics is ugyanabban a csapatban játszik), ami 2700 percet jelent. Ebből a magyar játékosok mindössze 666 percet töltöttek a pályán, ami a maximális lehetőség 25 százaléka.

A 28 mérkőzés kimenetele magyar szempontból: 14 győzelem, 7 döntetlen, 7 vereség.

Magyar labdarúgók összesen 10 találkozón kaptak szerepet: 6 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség.

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Németh Krisztián al-Garafa (katari) al-Szadd (Emír-kupa) 2–3 sérült
Sallói Dániel Swope Park Rangers (amerikai III.) Saint Louis 0–3 nem volt a keretben

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.