Eurofutball: Futács Márkó kevés időt kapott, de kihasználta!

2016.09.17. 21:09
Futács Márkó megszerezte első gólját a horvát labdarúgó-bajnokságban: a magyar támadó a negyediket vágta a Hajduk Split négyéből, a dalmátok 4–0-ra verték meg a Slaven Koprivnicát szombat este.

Futács Márkót a 82. percben küldte pályára edzője a harmadik gólt szerző Ante Erceg helyén, és húzása a 88. percben beigazolódott: a magyar támadó a kaproncai kapuba talált, beállítva a 4–0-s végeredményt.Futács Márkót a 82. percben küldte pályára edzője a harmadik gólt szerző Ante Erceg helyén, és húzása a 88. percben beigazolódott: a magyar támadó a kaproncai kapuba talált, beállítva a 4–0-s végeredményt.

A nyáron Splitbe szerződő Futács felkészülési meccsen már szerzett gólt, horvát bajnokin azonban most először köszönt be.

HORVÁTORSZÁG, 9. FORDULÓ
Hajduk Split
–Slaven Koprivnica 4–0
Istra 1961–Inter Zapresic 4–1
Az élcsoport: 1. Rijeka 20 pont (8 mérk.), 2. Dinamo Zagreb 19 (8), 3. Osijek 19 (8), 4. Hajduk 17

LENGYELORSZÁG. Gyurcsó Ádám csapata, a Pogon Szczecin 2–0-ra kikapott a Wisla Plock vendégeként, a Guzmics Richárdot a soraiban tudó Wisla viszont régen várt győzelmet aratott.

A Pogon honlapjának beszámolója szerint a csapata meccsét végigjátszó Gyurcsó Ádámnak több olyan ígéretes elfutása és előkészítése volt, amit a társak gólra válthattak volna, de elügyetlenkedték a helyzeteket. A hazaiak José Kanté utolsó negyedórában szerzett két találatával győztek, a Pogon három forduló óta nyeretlen.

Hét elveszített bajnoki után újra nyert a sereghajtó Wisla Kraków: Patryk Malecki a 90. percben szerezte a Piast elleni győztes gólt, nem sokkal azt követően, hogy a meccset végigjátszó Guzmics Richárd sárga lapot kapott. Guzmics és védőtársai jól dolgoztak, a szezonban először nem kaptak gólt.

9. FORDULÓ
Górnik Leczna–Korona Kielce 4–0
Wisla Plock–Pogon Szczecin 2–0
Wisla Kraków–Piast Gliwice 1–0
Az élcsoport: 1. Jagiellonia 19 pont, 2. Nieciecza 19, 3. Lechia 16, …12. Pogon 9, …16. Wisla Kraków 6

BELGIUM. Vezetett, majd úgy tűnt, szoros vereséget szenved a Waasland-Beveren a Sint-Truiden vendégeként, csakhogy Jonathan Bamba a 90. és a 93. percben is betalált Köteles László kapujába, így a vége 4–1 lett. Kötelesék maradtak az utolsó előtti helyen.

7. FORDULÓ
Sint-Truiden–Waasland-Beveren 4–1
FC Bruges–AS Eupen 3–2
Westerlo–Mouscron 1–3
Zulte Waregem–Kortrijk 2–1
Az élcsoport: 1. Zulte Waregem 16 pont, 2. Anderlecht 12 (6), 3. Gent 12 (6), …15. Waasland-Beveren 5

SZLOVÁKIA. Vida Kristopher a 81. percben lépett pályára csereként, Kocsis Gergő pedig nem játszott a sereghajtó DAC-ban, amely sorozatban a harmadik döntetlenjét játszotta, és nyeretlenül továbbra is utolsó. A sérüléséből felépült Priskin Tamást egyelőre nélkülöző Slovan az utolsó percben bukott el két pontot az eperjesi csapat ellen.

–FK Senica 4–2
Az élcsoport: 1. Zilina 22 pont, 2. Podbrezová 19, 3. Ruzomberok 17, …5 Slovan 14, …12. DAC 4

ROMÁNIA. Bőle Lukács kezdőként az 57. percbeli lecseréléséig volt a pályán a CSM soraiban, amely 3–1-re kikapott a Dinamótól. A bajnokságot két győzelemmel kezdő jászvásári csapat hat forduló óta nyeretlen. A Miriuta László irányította CFR Cristian Bud triplájára alapozva kiütötte a Voluntarit.

8. FORDULÓ
CFR Cluj–Voluntari 5–0
Dinamo Bucuresti–CSM Iasi 3–1
Az élcsoport:
1. Steaua 17 pont (7), 2. Dinamo 15, 3. Pandurii 15, …8. CSM 9, …10. CFR 7

SVÁJC. Vécsei Bálint kezdőként lépett pályára a Luganóban szombaton, a 68. percbeli lecseréléséig játszott a hatodosztályú Gunzwil ellen 4–1-re megnyert, 16 közé jutást eredményező Svájci Kupa-mérkőzésen.

OLASZORSZÁG, SERIE B. Adorján Krisztián az 53. percben lépett pályára a Novarában, amely 3–1-re kikapott a négy forduló után még hibátlan Cittadella vendégeként.